„Пред и потоа“ фото споредби кои ќе ве мотивираат да направите генералка во домот

Дали уште го одложувате пролетното чистење на домот и ништо не може да ве натера да го направите тоа? Тогаш можеби ќе ве мотивираат овие фото споредби.

pred-i-potoa-foto-sporedbi-koi-kje-ve-motiviraat-da-napravite-generalka-vo-domot-01.jpg

Мал број луѓе уживаат во средувањето на домот, а оние кои го мразат тоа секогаш наоѓаат изговор да го одложат чистењето. Обично овие изговори се целосно оправдани – некои се презафатени со работа, некои се преморени кога ќе се вратат од работа, некои имаат деца и сфаќаат дека е залудно да чистат кога за пет минути пак ќе биде хаос…

Но, сите сме забележале дека се чувствуваме многу подобро откако ќе го исчистиме нередот, а потребен ни е само мал поттик да го направиме тоа.

Луѓе од светот објавуваат фото-споредби од домот пред и по чистење - сигурно ќе ве мотивираат:

„Пробувам да бидам поорганизирана додека минувам низ тежок период“

pred-i-potoa-foto-sporedbi-koi-kje-ve-motiviraat-da-napravite-generalka-vo-domot-02.jpg

„Конечно ја средив спалната. Се чувствувам преродено“

pred-i-potoa-foto-sporedbi-koi-kje-ve-motiviraat-da-napravite-generalka-vo-domot-03.jpg

„Денес решив да ја средам собата за играње на моите деца. Уживајте во погледот, бидејќи ќе трае само 5 минути“

pred-i-potoa-foto-sporedbi-koi-kje-ve-motiviraat-da-napravite-generalka-vo-domot-04.jpg

„Цела година се нервирам за нередот во овој шкаф. Денес имав време да го средам“

pred-i-potoa-foto-sporedbi-koi-kje-ve-motiviraat-da-napravite-generalka-vo-domot-05.jpg

„Да бидам искрена, навистина се изморив“

pred-i-potoa-foto-sporedbi-koi-kje-ve-motiviraat-da-napravite-generalka-vo-domot-06.jpg

„Си го средив работното биро!“

pred-i-potoa-foto-sporedbi-koi-kje-ve-motiviraat-da-napravite-generalka-vo-domot-07.jpg

„Многу сакам кога после темелно чистење, можам да ја видам целата соба“

pred-i-potoa-foto-sporedbi-koi-kje-ve-motiviraat-da-napravite-generalka-vo-domot-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

11 совети и трикови со кои вашата бањa ќе заблеска како нова За брзо и ефикасно чистење на завесата од кадата, испрскајте ја со средство за ч...
Намирници од кујната кои ги чистат загорените тенџериња и тави подобро од сјајот за садови Доколку сте од оние луѓе на кои садовите за готвење честопати им загоруваат на д...
10 работи кои се виновни за хаосот во вашата кујна (и време е да ги фрлите) Стари кујнски апарати што ги немате вклучено со години, празни запалки, безброј ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg