Работи од домаќинството кои може да се искористат на поинаков начин

Металните корпи за овошје може да се искористат за складирање на фенот и пресата за коса.

raboti-od-domakjinstvoto-koi-mozhe-da-se-iskoristat-na-poinakov-nachin-01.jpg

Ако ја вклучите креативноста на некои работи во домот може да им пронајдете нова примена и со тоа да си го олесните секојдневието.

Нова намена на работите од домаќинството:

Закачалката за пешкири може да се искористи како држач за штицата за пеглање

raboti-od-domakjinstvoto-koi-mozhe-da-se-iskoristat-na-poinakov-nachin-02.jpg

Металните корпи за овошје може да се искористат за складирање на фенот и пресата за коса

raboti-od-domakjinstvoto-koi-mozhe-da-se-iskoristat-na-poinakov-nachin-03.png

Кутиите за складирање накит и облека може да се искористат за складирање на новогодишните украси

raboti-od-domakjinstvoto-koi-mozhe-da-se-iskoristat-na-poinakov-nachin-04.png

Држачите за шишиња алкохол може да се користат како стилски држачи за пешкири

raboti-od-domakjinstvoto-koi-mozhe-da-se-iskoristat-na-poinakov-nachin-05.jpg

Орманчињата за чевли може да се искористат и како места за складирање на тоалетна хартија, хемикалии и други работи

raboti-od-domakjinstvoto-koi-mozhe-da-se-iskoristat-na-poinakov-nachin-06.jpg

Тоалетната хартија може да се користи како салфетки ако имате останата кутија од претходните

raboti-od-domakjinstvoto-koi-mozhe-da-se-iskoristat-na-poinakov-nachin-07.jpg

Ќесичките за храна може да ги искористите за организирање на козметиката и лекарствата

raboti-od-domakjinstvoto-koi-mozhe-da-se-iskoristat-na-poinakov-nachin-08.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кујнски ножеви и уште 7 работи за кои вреди да потрошите повеќе пари Ако го користите лаптопот само за забава, можете да поминете и со поевтин модел....
Торба за пазарење, цедалка: 10 работи кои ги користиме често, а не ги чистиме правилно Кога последен пат сте го избришале капакот на корпата за отпадоци или сте ја исп...
10 работи кои се виновни за хаосот во вашата кујна (и време е да ги фрлите) Стари кујнски апарати што ги немате вклучено со години, празни запалки, безброј ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg