На гости кај Игор Митровиќ: Модерен стан од 65m2 во Аеродром со лед осветлување во сите простории (фото)

„Зградата во која живеам е нова, пред нецела година се пушти во употреба. Она што е специфично во мојот стан се библиотеката во дневната соба и винаријата, кои се осветлени со лед светло. Речиси цел стан ми е осветлен со лед светло, бидејќи уживам во таа придушена атмосфера“, вели Игор Митровиќ (32) за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-igor-mitrovikj-stan-od-65m2-vo-aerodrom-so-led-osvetluvanje-vo-site-prostorii-foto-01.jpg

Игор Митровиќ (32), по професија арт директор и графички дизајнер, со хоби музика, живее во стан од 65m2 во скопската населба Аеродром.

Во станот доминираат темните бои, а на Игор омилени му се винаријата, библиотеката и работната соба.

За CRNOBELO.com тој открива детали за уредувањетo:

„Зградата во која живеам е нова, пред нецела година се пушти во употреба. Живеам сам во стан од 65m2 во населба Аеродром.

Во Аеродром сум роден и израснат. Отсекогаш сум мечтаел да имам свој стан и да го уредам по мој вкус, како што јас сакам, и конечно ми се оствари тој сон.

na-gosti-kaj-igor-mitrovikj-stan-od-65m2-vo-aerodrom-so-led-osvetluvanje-vo-site-prostorii-foto-19.jpg

Станот располага со дневна соба, кујна и трпезарија, спална соба, гостинска соба, едно гостинско веце, еден тоалет и тераса.

Пред година и пол почнав да истражувам за како сакам да го уредам станот и контактирав дизајнер на ентериер и цела седмица собиравме и разменувавме идеи. Јас секако имав идеја како сакам да изгледа, но дизајнерот вешто и одлично си ја заврши работата.

na-gosti-kaj-igor-mitrovikj-stan-od-65m2-vo-aerodrom-so-led-osvetluvanje-vo-site-prostorii-foto-11.jpg

Со само неколку корекции од моја страна, успеа да ми го погоди точно мојот стил. Знаев дека сакам да биде модерен и урбан, минималистички стил, но сепак да го има тоа домашно чувство и топлина.

Внимавав на секој детаљ и секоја ситница. Станот го средував со толку многу љубов и ентузијазам, што немаше кој не го забележа тоа од тие што ме знаат, кога го видоа станот готов, среден.

na-gosti-kaj-igor-mitrovikj-stan-od-65m2-vo-aerodrom-so-led-osvetluvanje-vo-site-prostorii-foto-08.jpg

Сакав да се чувствувам убаво кога сум во ова мое катче, да го почувствувам веднаш како дом, а бидејќи работам од дома, поголемиот дел од денот го минувам дома.

Сакав да преовладуваат црната и сивата боја, но да се искомбинира со посветли бои за да не го затворат просторот, да се направи убава рамнотежа со сината боја, која воедно ми е омилена.

na-gosti-kaj-igor-mitrovikj-stan-od-65m2-vo-aerodrom-so-led-osvetluvanje-vo-site-prostorii-foto-12.jpg

Разбивме монотонија со неколку детали кои се во боја, но сепак во тон со целата палета на бои којашто преволадува во станот.

Мебелот во дневната соба е сив, масата е потемна сива нијанса на бои со црн метал долу, исто како и трпезариската маса, којашто е во тон со посветло сиви столици. Столиците на шанкот се во истата боја со столиците од трпезариската маса.

na-gosti-kaj-igor-mitrovikj-stan-od-65m2-vo-aerodrom-so-led-osvetluvanje-vo-site-prostorii-foto-04.jpg

Она што е специфично во мојот стан се библиотеката во дневната соба и винаријата, кои се осветлени со лед светло.

Љубител сум на убаво бело суво вино и виски, па секогаш си имам при рака кога сакам да се опуштам со по една чаша.

na-gosti-kaj-igor-mitrovikj-stan-od-65m2-vo-aerodrom-so-led-osvetluvanje-vo-site-prostorii-foto-13.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Иџе: Стан во „Аеродром“ со големи прозорци, поглед на Вардар и тиркизни детали „Станот го уредував јас пред неколку години, кога се вратив од трка по крајот на...
На гости кај Давор - Dave’s Kitchen: Стан од 50m2 во Скопје, комплетно уреден со мебел од IKEA (фото...  „При уредувањето најголем акцент ставив на кујната со оглед на тоа што го ...
На гости кај Васил Гарванлиев во Чикаго: „Живееме во елитна населба, куќата има 7 спални соби, базен... „Куќата во која живееме со Џејсон има 7 спални соби, од кои 2 се пренаменети во ...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg