Стан кој ќе ве врати во времето: Како се живееше во некогашна Југославија?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 24-04-2019
Возач 24-04-2019
Монтажер 24-04-2019


Стан кој ќе ве врати во времето: Како се живееше во некогашна Југославија?

Носталгичарите ќе бидат воодушевени, а младите конечно ќе може да го разберат ретро животот, барем на неколку дена.

stan-koj-ke-ve-vrati-vo-vremeto-kako-se-ziveese-vo-nekogasna-jugoslavija-001.jpg

Југодом е станот кој ќе ве врати во времето. Се наоѓа во Белград, а е еден вид на музеј во кој се наоѓаат единствени и автентични уметнички збирки на мебел и декорации кои датираат од 60-тите и 70-тите години на минатиот век.

Југодом се наоѓа во воена зграда од 60-тите години, а дизајнерот кој стои зад овој проект, Марио Милаковиќ решил да го уреди во неговиот вистински дух.

Така во него може да забележите ретро тапети, кауч каков што имаат само вашите баби и дедовци, закачена керамика на ѕидовите, но и часовници и радија какви не сте виделе до сега.

Во Југодом може да престојува секој, а неговиот Инстаграм профил и Фејсбук страница се само вовед во она што ќе ве дочека таму. Погледнете ги фотографиите:

Би можело да ве интересира:

Во нијансите на сладолед - Најубавите пастелни домови на Pinterest Иако се чини како слика од типичен ретро филм од ’80-тите, пастелните тонови и т...
Најскапите домови некогаш купени од страна на познатите личности (фото... Од Опра Винфри до Том Круз, кои ѕвезди даваат милиони долари за раскошни имоти?&...
Колку чини изнајмување на луксузен стан во различни градови во светот?... Во Барселона ќе треба да издвоите 1.370 евра за станарина, а во Лондон 2.600 евр...