Откриен е таен апартман на Ајфелова кула
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


Откриен е таен апартман на Ајфелова кула

Мал и симпатичен стан со панорамски поглед кон градот на љубовта - Париз, кој го направил Густав Ајфел само за себе.

otkrien-taen-apartman-vo-ajfelova-kula-1

Од отворањето во 1889 година, па сѐ до денес малкумина знаат дека една од најпознатите светски градби, односно Ајфеловата кула на својот трет кат има мал апартман кој Густав Ајфел го направил за себе.

За малиот шармантен стан биле понудени огромни суми за една ноќ, но нејзиниот сопственик ги одбивал, бидејќи сакал просторот да го сокрие од очите на јавноста.

Денес тој е претворен во еден вид мини музеј каде се изложени и восочни фигури, кои ја прават сликата поавтетнтична на времето во кое живеел Густав.

Погледнете како изгледа тајниот стан во Ајфелова кула:

Би можело да ве интересира:

Есенска оаза од 45 метри квадратни – Топол стан од кој не би излегле до пролет Деновите стануваат пократки, температурите си бараат топли ракави и поларни ќебе...
20 најубави хотелски базени во светот (фото) За некои луѓе, најсовршениот одмор подразбира одличен базен покрај хотелот во ко...
Мала тура низ раскошната вила на Кајли Џенер во Лос Анџелес (фото) Кајли Џенер е милијардерка која ужива во скапите работи, па не е ни чудно што им...