10 локали во Скопје со чисти и средени тоалети


10 локали во Скопје со чисти и средени тоалети

Не знам зошто, но имам некој критериум во главата, дека локалите каде што сакам да поминувам време со пријатели, колеги или сама, покрај услугата и храната која ја нудат, ги проценувам според тоа како им изгледаат тоалетите.

10-lokali-vo-skopje-so-chisti-i-sredeni-toaleti-01.jpg

Да, факт е дека голем дел од вината за тоа како изгледаат тоалетите во локал во петок вечер е на културата на луѓето кои го посетуваат, но ако сакаш да бидеш угостител, сметам дека треба да внимаваш постојано на хигиената на просторот.

Не може никој да ме убеди дека ако тоалетот изгледа како да паднала бомба пред 2 минути, кујната ти е чиста. Или дека храната ти е пиц пец,  а не си нашол време да ставиш тоалет хартија. Не смееш да дозволиш да стои тоалетната школка испрскана насекаде, гостите да газат во урина или да има влошки насекаде.

Неприфатливо ми е да нема сапун во тоалет во место каде што сум седнала да јадам. Или да треба да си носам влажни марамици или паломи ако случајно ми се приоди во ве-це.

Па така, решив да одвојам неколку локали во Скопје кои ги посетувам често, и кои секоја чест, барем јас до сега кога сум била тоалетите биле во најдобар ред без разлика дали имало 10 или 100 луѓе во моментот.

Слободно додадете и дополнете ме во коментар...

Mosh Bar Food Apartments

View this post on Instagram

#youralldayexperience 🍂

A post shared by MOSH (@moshbarfood) on

Distrikt Bar & Kitchen

View this post on Instagram

Distrikt Bar & Kitchen❤️ #DistrikBarKitchen

A post shared by Distrikt Bar & Kitchen (@distriktbarkitchen) on

Amigos Restaurant & Bar

Carpe Diem Fine Wine & Dine

Скопски Мерак

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Џастин Бибер си ја огласи куќата на Инстаграм Ако некогаш сте посакале да го видите домот на Хајли и Џастин Бибер, сега имате ...
Љубов на прв поглед - спални соби со палети во тропски стил (фото) Овие спални соби обединуваат неколку поими истовремено – лето, опуштеност, релак...
Најубавото кино на отворено се наоѓа на Санторини (фото) Киното на отворено Камари се наоѓа на влезот на Камари гратчето, на главниот пат...

Најчитани неделава