Луксузен хотел во Африка, каде апартман чини и до 9.000 евра
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Луксузен хотел во Африка, каде апартман чини и до 9.000 евра

Нуди спектакуларен поглед на градот Кејптаун и има само 28 апартмани.

hotelot-broj-1-vo-afrika-kade-apartman-chini-i-do-9-000-evra-01.jpg

Хотелот The Silo boutique hotel во Кејптаун, Јужна Африка е прогласен за најдобар градски хотел во светот.

Отворен е во март 2017 година и е популарна туристичка дестинација.

Има само 28 апартмани и секој е уникатно декориран со специфични лустери и област за седење. Највпечатлив дел од секоја соба се прозорците кои даваат спектакуларен поглед.

Како изгледа овој луксузен хотел во Африка:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пентхаусот за кој Ана и Бастијан Швајнштајгер одвојуваат 30.000 евра месечно Брачниот пар моментално живее на 58-иот кат од хотелот „Waldorf Astoria“ во пент...
Во нијансите на сладолед - Најубавите пастелни домови на Pinterest Иако се чини како слика од типичен ретро филм од ’80-тите, пастелните тонови и т...
Во Бугарија се отвори детска градинка од соништата (фото) Со шарени бои и милион начини за забава оваа градинка е сон на секое дете, но и ...

Најчитани неделава