На гости кај Менче Русеска: Дом во Скопје уреден со модерен скандинавски шмек и многу љубов (фото)

Чувствувам дека никогаш нема да ми е доста од нив, а набрзо ќе треба да направам посебен шкаф каде ќе ги сместувам старите.

Со пријателите често пати се шегуваме за бришење на прашината и прередувањето сите нешта кои ги редам наоколу, но навистина не ми пречи. Полиците ми се пасија, ги имам насекаде и ми се совршена можност за додавање и одземање украси, цвеќиња, фотографии и книги.

na-gosti-kaj-menche-ruseska-dom-vo-skopje-ureden-so-moderen-skandinavski-shmek-i-mnogu-ljubov-foto-10.jpg

Моето мото е дека секој дом треба да е место за убави утрински будења, вечерни мечтаења, низ него да се почувствува мирисот на вкусните јадења и десерти, како и да биде пријатен простор за громогласни смеења и дружења со семејството и пријателите“.

na-gosti-kaj-menche-ruseska-dom-vo-skopje-ureden-so-moderen-skandinavski-shmek-i-mnogu-ljubov-foto-04.jpg

Уште фотки од домот на Менче:

na-gosti-kaj-menche-ruseska-dom-vo-skopje-ureden-so-moderen-skandinavski-shmek-i-mnogu-ljubov-foto-15.jpg

na-gosti-kaj-menche-ruseska-dom-vo-skopje-ureden-so-moderen-skandinavski-shmek-i-mnogu-ljubov-foto-14.jpg

na-gosti-kaj-menche-ruseska-dom-vo-skopje-ureden-so-moderen-skandinavski-shmek-i-mnogu-ljubov-foto-08.jpg

na-gosti-kaj-menche-ruseska-dom-vo-skopje-ureden-so-moderen-skandinavski-shmek-i-mnogu-ljubov-foto-07.jpg

na-gosti-kaj-menche-ruseska-dom-vo-skopje-ureden-so-moderen-skandinavski-shmek-i-mnogu-ljubov-foto-05.jpg

na-gosti-kaj-menche-ruseska-dom-vo-skopje-ureden-so-moderen-skandinavski-shmek-i-mnogu-ljubov-foto-03.jpg

na-gosti-kaj-menche-ruseska-dom-vo-skopje-ureden-so-moderen-skandinavski-shmek-i-mnogu-ljubov-foto-02.jpg

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg