Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


На гости кај Моника: Стан во Капиштец со дневна соба со винтиџ парчиња и уникатни детали (фото)

„Јас не го преферирам модерното во уредувањето на домот, не сум модерна девојка, во мене тлее стара душа, ги ценам работите и луѓето според тоа колку душа носат во себе, па тоа се отсликува и во стилот на мојот дом“, вели Моника Каранфилоска (29) за нејзиниот дом, за кој вели дека е во најубавата зграда во Капиштец.

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-kapishtec-so-dnevna-soba-so-vintidj-parchinja-i-unikatni-detali-foto-01.jpg

Моника Каранфилоска (29), која држи часови по англиски јазик, живее сама во стан во Капиштец, во чие уредување секој детаљ ѝ е внимателно избран и со многу љубов.

Особено внимание има посветено на дневната соба, па со нас споделува детали токму од уредувањето на оваа просторија.

За уникатното уредување во нејзиниот дом Моника открива за CRNOBELO.com:

„Живеам во стан во Капиштец во зграда, која јас си ја нарекувам најубава затоа што сите соседи сме една голема фамилија, па секое излегување ме пратат насмевки и поздрави.

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-kapishtec-so-dnevna-soba-so-vintidj-parchinja-i-unikatni-detali-foto-03.jpeg

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-kapishtec-so-dnevna-soba-so-vintidj-parchinja-i-unikatni-detali-foto-15.jpeg

Претходно живеев со моите родители и брат, но сега сум сама. Не можев да замислам да се отселам бидејќи најдраги ми се спомените во овој дом.

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-kapishtec-so-dnevna-soba-so-vintidj-parchinja-i-unikatni-detali-foto-21.jpg

Јас не го преферирам модерното во уредувањето на домот, не сум модерна девојка, во мене тлее стара душа, ги ценам работите и луѓето според тоа колку душа носат во себе, па тоа се отсликува и во стилот на мојот дом.

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-kapishtec-so-dnevna-soba-so-vintidj-parchinja-i-unikatni-detali-foto-07.jpeg

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-kapishtec-so-dnevna-soba-so-vintidj-parchinja-i-unikatni-detali-foto-05.jpeg

Стилот е скандинавски измешан со винтиџ парчиња, неизбежни се крзненцата и леопардските принтови.

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-kapishtec-so-dnevna-soba-so-vintidj-parchinja-i-unikatni-detali-foto-23.jpg

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-kapishtec-so-dnevna-soba-so-vintidj-parchinja-i-unikatni-detali-foto-08.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Мими: Стан во Скопје со детали во златна боја и балкон со многу цвеќе (фото) „Од терасата имаме преубав поглед со зеленило и се надевам ќе уживаме уште долго...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg