На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото)

„Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила четирипати. Никогаш не ги заменувам старите работи со нови. На некои стари работи сум направила преправки, па сум ги претворила во нови, а на тоа сум додала нешто ново, но не сум ги фрлила...“, споделува за CRNOBELO.com Валентина Ѓорѓиоска (50), која живее во Прилеп во населбата „Димо Наредникот“.

na-gosti-kaj-valentina-stan-vo-prilep-od-89m2-so-mnogu-ogledala-i-semejni-spomeni-foto-01.jpg

Валентина Ѓорѓиоска (50) , мајка на Тадеј (16) и Теа (29 ) и баба на Неа (3), работи како како мејкап стилист во фризерско-козметичко студио и живее во Прилеп во населбата „Димо Наредникот“ во стан од 89m2 на 5-ти кат.

Нејзиниот дом е одраз на нејзиниот карактер и полн е со креативни детали, дел од кои се и нејзина изработка.

За уредувањето на нејзиниот дом Валентина открива за CRNOBELO.com:

„Идеите за внатрешно уредување сум ги имала отсекогаш и мислам дека чувството за естетика сум го наследила од мојот татко.

na-gosti-kaj-valentina-stan-vo-prilep-od-89m2-so-mnogu-ogledala-i-semejni-spomeni-foto-08.jpg

Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила четирипати. 

na-gosti-kaj-valentina-stan-vo-prilep-od-89m2-so-mnogu-ogledala-i-semejni-spomeni-foto-15.jpg

Никогаш не ги заменувам старите работи со нови.

na-gosti-kaj-valentina-stan-vo-prilep-od-89m2-so-mnogu-ogledala-i-semejni-spomeni-foto-03.jpg

На некои стари работи сум направила преправки, па сум ги претворила во нови, а на тоа сум додала нешто ново. 

na-gosti-kaj-valentina-stan-vo-prilep-od-89m2-so-mnogu-ogledala-i-semejni-spomeni-foto-09.jpg

Никогаш не сум сакала домот да изгледа како музеј, туку да се чувствува една топлина и позитивна енергија.

na-gosti-kaj-valentina-stan-vo-prilep-od-89m2-so-mnogu-ogledala-i-semejni-spomeni-foto-16.jpg

na-gosti-kaj-valentina-stan-vo-prilep-od-89m2-so-mnogu-ogledala-i-semejni-spomeni-foto-02.jpg

Освен тоа што внатрешното уредување е моја пасија, исто така рачно дообработувам обувки со украси и ги правам необични. 

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...
На гости кај Давор - Dave’s Kitchen: Стан од 50m2 во Скопје, комплетно уреден со мебел од IKEA (фото...  „При уредувањето најголем акцент ставив на кујната со оглед на тоа што го ...
На гости кај Александра: Празнично украсен стан во Скопје, во кој е накитено дури и во кујната (фото... „Традиционално, украсувањето во мојот дом започнува од нејзиното височество - ел...
На гости кај Катерина: Стан на Македонка во Луксембург со винтиџ детали и прекрасен поглед (фото) „Живеам во Луксембург во близина на центарот на градот, па можам да кажам дека и...
На гости кај Тина и Даниел во Илиноис: Семејна куќа на Македонци од 600m2, лоцирана на голф терен (ф... „Стилот на куќата е класичен и модерен, со главен фокус на дневната соба во која...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg