5 работи на кои (можеби) не вреди да давате многу пари кога го уредувате домот

Скап килим: За оваа инвестиција може брзо да зажалите и тоа на првиот сок од боровница или чинија шпагети на него, од страна на вашето дете или гостин.

5-raboti-na-koi-mozhebi-ne-vredi-da-davate-mnogu-pari-koga-go-ureduvate-domot-01.jpg

Уредувањето на домот е долг процес, полн „слатки маки“, но на крајот кога ќе си го видите вашиот дом од соништата, сфаќате дека вредело.

Но, на кои работи при уредувањето на домот можете да заштедите, односно можеби не вреди да дадете тон пари?

Се разбира, велиме можеби, затоа што за вкусовите не се расправа и некои од овие работи можеби се приоритет за некои луѓе.

Предлог работи на кои (можеби) не вреди да давате многу пари:

Дизајнерски декоративни ќебенца

Ако се од специфичен материјал и секојпат кога сакате да ги исперете треба да ги носите на хемиско, размислете дали вреди.

5-raboti-na-koi-mozhebi-ne-vredi-da-davate-mnogu-pari-koga-go-ureduvate-domot-02.jpg

Свежо цвеќе

Изгледа прекрасно, но неговата убавина брзо избледува, а чини пари и за само неколку дена ќе треба да купите ново.

Подобра опција се саксиските цвеќиња или пак декоративните аранжмани со суво цвеќе.

5-raboti-na-koi-mozhebi-ne-vredi-da-davate-mnogu-pari-koga-go-ureduvate-domot-03.jpg

Прескапи декоративни масички

Тие немаат некоја функција, освен да ставите пијалак или далечински управувач.

Изгледа непрактично да потрошите цело богатство на нив, нели?

5-raboti-na-koi-mozhebi-ne-vredi-da-davate-mnogu-pari-koga-go-ureduvate-domot-04.jpg

Скап килим

За оваа инвестиција може брзо да зажалите и тоа на првиот сок од боровница или чинија шпагети на него, од страна на вашето дете или гостин.

Изберете некоја попристапна опција која ќе може да го „издржи“ семејниот живот, особено ако имате и миленик, а и нема да ве боли срце кога ќе треба да го замените.

5-raboti-na-koi-mozhebi-ne-vredi-da-davate-mnogu-pari-koga-go-ureduvate-domot-05.jpg

Сезонски декор

Сезонскиот декор е забавен, но и чини многу пари, а во најголемиот дел од годината стои спакуван во кутии.

Убаво е кога ќе го освежите домот сезонски, со тиквички наесен на пример, но купувајте попристапни декорации, не вреди да фрлите премногу пари за работа која во најголем дел од годината е сокриена.

5-raboti-na-koi-mozhebi-ne-vredi-da-davate-mnogu-pari-koga-go-ureduvate-domot-06.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 работи кои прават ходникот да ви изгледа неуредно (и гостите веднаш ги забележуваат) Грешка: Непријатен мирис во ходникот поради натрупани нечисти чевли, наместо да ...
8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари) Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мо...
Избегнувајте црвена боја во кујната и уште 3 Фенг Шуи правила за боите во вашиот дом Кујната не треба да биде црвена, а бањата не треба да биде сина... За да бидете ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg