Лалињата како најубав пролетен украс (и во домовите низ Македонија)

Во сезоната на лалиња (која не трае многу долго), овие нежни цвеќиња се најубавиот украс во домот...

lalinjata-kako-najubav-proleten-ukras-vo-domovite-niz-makedonija-01.jpg

Жолти, виолетови, бели, во две бои... лалињата се едни од најубавите цвеќиња, нежни и грациозни, кои секогаш му даваат живост на просторот.

На почетокот на пролетта тие се насекаде - и во домовите, но и во дворовите, па ве тераат да застанете и да ги погледнете поубаво.

А дека не се омилени само во Холандија, која се смета за татковина на лалињата, туку и кај нас, доказ се и многуте Македонци кои на своите профили на Инстаграм објавија фотографии со лалиња...

Дали ви се допаѓаат?

View this post on Instagram

A post shared by Mimi Mircevska (@mimi_mircevska)

View this post on Instagram

A post shared by Mimi Mircevska (@mimi_mircevska)

lalinjata-kako-najubav-proleten-ukras-vo-domovite-niz-makedonija-02.jpgИнстаграм Стори

lalinjata-kako-najubav-proleten-ukras-vo-domovite-niz-makedonija-04.jpgИнстаграм

lalinjata-kako-najubav-proleten-ukras-vo-domovite-niz-makedonija-05.jpgИнстаграм

lalinjata-kako-najubav-proleten-ukras-vo-domovite-niz-makedonija-07.jpgИнстаграм Стори

lalinjata-kako-najubav-proleten-ukras-vo-domovite-niz-makedonija-06.jpgИнстаграм Стори

 А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...
Предмети кои се „магнет за малер“ во домот, според Фенг шуи Начинот на којшто го уредуваме домот, доста зборува за нас, но според Фенг шуи п...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото) „Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност кој...
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...
10 парчиња од IKEA што совршено ќе се вклопат во секој ентериер Практичните, едноставни и безвременски парчиња од IKEA се омилени за многумина.&...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg