Направете сами: детали за домот од школки

Сакате да го понесете морето со себе? Школките сами по себе имаат карактер на детали и додаваат елеганција и нежност во домот.

Сигурно собравте или купивте по некоја школка, па еве неколку идеи како да ги искористите за да го разубавите домот и да се сеќавате на летото во текот на целата година.

Може да комбинирате со чипки, каменчиња, да додадете и песок, корали и останато по ваш избор.

Ова се неколку предлог декорации:

1. Сошијте ги за старите украсни перничиња

napravete-sami-detali-za-domot-od-skolki-1


2.
Декорирајте ги обичните свеќи

napravete-sami-detali-za-domot-od-skolki-2


3.
Обичното, едноставно огледало, делува сосема поинаку кога ќе се декорира на ваков начин

napravete-sami-detali-za-domot-od-skolki-3


4.
За поспретните, малечката масичка во дневна е добар предизвик за украсување

napravete-sami-detali-za-domot-od-skolki-4


5.
Саксиите на цвеќињата

napravete-sami-detali-za-domot-od-skolki-5


6.
Внесете морска свежина и во вазните

napravete-sami-detali-za-domot-od-skolki-6


7.
Едноставни, декоративни детали

napravete-sami-detali-za-domot-od-skolki-7

Би можело да ве интересира:

10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
5 работи на кои (можеби) не вреди да давате многу пари кога го уредувате домот Скап килим: За оваа инвестиција може брзо да зажалите и тоа на првиот сок од бор...
8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари) Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg