Летни декорации во домот

Летото пристигна, а со тоа и дружбите со пријателите во домашна атмосфера. Потрудете се да бидете креативни и да направите уникатни летни декорации за вашиот ентериер.

letni-dekoracii-vo-domot-01

Јаболка што лебдат

Се што ви треба се неколку зелени јаболка и широки вазни. Наполнете ги широките вазни со вода на различни нивоа и во секоја вазна ставете по некое јаболко внатре.

letni-dekoracii-vo-domot-1

Заробени цвеќиња

Обојте некои тегли со метален спреј и искористете ги како саксии за цвеќиња. Овој украс е евтин и впечатлив.

letni-dekoracii-vo-domot-2

Дрвената мала саксија

Чисто и рустикално. Најдете стара дрвена кутија во домот која нема некоја посебна употреба и искористете ја за украс на трпезариската маса. Наполнете ја со земја и насадете некои едноставни тревки. Едноставен мал детаљ на масата со кој се создава пријатна и релаксирана атмосфера.  

letni-dekoracii-vo-domot-3

Парче градина

Ако имате некој дел од домот кој изгледа празно оваа идеја сигурно ќе ви се допадне. Се што ви е потребно е некој голем сад кој повторно ќе го испрскате со спреј во боја или со лак и ќе го употребите како вазна. Наполнете го со трева и додајте некој впечатлив цвет.

letni-dekoracii-vo-domot-4

Гушнати моркови

Да, морковите можат да бидат многу декоративни. Одете на пазар изберете приближно еднакви моркови и поставете ги во некој стаклен сад. Слатко и уникатно, сигурно ќе го привлече вниманието на гостите.

letni-dekoracii-vo-domot-5

Меланхолични лалиња

Има нешто посебно во овие цвеќиња. Тие се толку кревки, нежни, а сепак елегантни и грациозни. Сместете ја оваа убавина на вашата маса во некоја широка вазна и уживајте во магичната атмосфера во вашиот дом.

letni-dekoracii-vo-domot-6

Би можело да ве интересира:

Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
Предмети кои се „магнет за малер“ во домот, според Фенг шуи Начинот на којшто го уредуваме домот, доста зборува за нас, но според Фенг шуи п...
4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...
Идеи за декорирање со кои ќе ја внесете пролетта во домот, без многу пари Свежо цвеќе, мирисливи свеќи и декортивни перници со „весели“, пролетни мотиви.....
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...
Работи во домот заради кои гостите ќе ве озборуваат како неуредна личност Исчистете ги влакната од миленичињата, соберете го презреаното овошје. На кои де...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg