Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 20-03-2023
Правник 20-03-2023


10 добри причини за да го обоите домот со силни бои (фото)

Повеќето луѓе се плашат да употребуваат силни бои во своите домови, бидејќи експериментирањето со бои е навистина специфично и тешко, особено ако не знаете да ги комбинирате.

10-dobri-pricini-za-da-go-oboite-domot-so-silni-boi-01

Но, ако малку се потрудите, ќе видете дека ќе вреди вложениот труд.

Затоа што:

1. Силните бои се убави

2. Силните бои ги покриваат несовршеностите

3. Ги дефинираат малите простори

4. Силните бои прават вашиот дом да изгледа поскапо и полуксузно

5. Тие му даваат боја и светлина на домот

6. Визуелно го зголемуваат малиот простор

7. Силните бои ви даваат можност за изразување на креативноста

8. Им даваат нов лик на старите простории и предмети и го освежуваат мебелот.

9. Со силните бои оставате личен печат и се изразувате себе преку изборот на омилената боја

10. Силните бои додаваат неочекуван и неверојатен поглед на вашата околина.

Би можело да ве интересира:

9 начини како да ја претворите обичната бања во стилска просторија од домот Ставете огледало со необична форма наместо комплетите со елементи што ги има во ...
8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари) Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мо...
3 бои на постелнина што ќе ви обезбедат спокоен сон – и една боја што треба да ја избегнувате Боите што нѐ смируваат во природата, можеме слободно да ги внесеме во спалната с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg