10 добри причини за да го обоите домот со силни бои (фото)

Повеќето луѓе се плашат да употребуваат силни бои во своите домови, бидејќи експериментирањето со бои е навистина специфично и тешко, особено ако не знаете да ги комбинирате.

10-dobri-pricini-za-da-go-oboite-domot-so-silni-boi-01

Но, ако малку се потрудите, ќе видете дека ќе вреди вложениот труд.

Затоа што:

1. Силните бои се убави

2. Силните бои ги покриваат несовршеностите

3. Ги дефинираат малите простори

4. Силните бои прават вашиот дом да изгледа поскапо и полуксузно

5. Тие му даваат боја и светлина на домот

6. Визуелно го зголемуваат малиот простор

7. Силните бои ви даваат можност за изразување на креативноста

8. Им даваат нов лик на старите простории и предмети и го освежуваат мебелот.

9. Со силните бои оставате личен печат и се изразувате себе преку изборот на омилената боја

10. Силните бои додаваат неочекуван и неверојатен поглед на вашата околина.

Би можело да ве интересира:

Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...
Предмети кои се „магнет за малер“ во домот, според Фенг шуи Начинот на којшто го уредуваме домот, доста зборува за нас, но според Фенг шуи п...
Како да ѝ дадете луксузен изглед на бањата со минималистички златни детали? (фото) Златната боја изгледа одлично во бањата, а доволно е да замените само неколку де...
8 бои со кои ќе го освежите домот оваа есен  Покрај бојата на килибар која нè асоцира на есен, темносината е уште еден одличе...
Модерни детали кои треба да ги избегнувате кога го реновирате домот Керамички мијалник во кујната и чешми од темни метали се само дел од модерните д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg