Нека биде раскошно: Како да ја поставите свечената трпеза?

Ако оваа година решивте кај вас да ги соберете најблиските и да ги изненадите со неколку вкусни специјалитети, тогаш вреди да се потрудите се да биде совршено.

neka-bide-raskosno-kako-da-ja-postavite-svecenata-trpeza-01

Празничниот амбиент нема да биде потполно совршен доколку вашата празнична трпеза не содржи неколку свеќи, сијалички, новогодишни салфетки или лампиони плус. Немате идеи како сето тоа да го вклопите?

Ако сте двајца, покрај приборот ставете и свеќи кои се вклопуваат во амбиентот. Нека бидат со различни облици, а во чиниите ставете интересни, светкави украси. Исто така, подароците може да бидат на трпезата.

Ако решивте да имате класична, семејна вечера, погрижете се сè да светка. Попрскајте ги сите декорации со златен сјај, приборот врзете го со златна машна, а можете и да додадете неколку златни лампиони во чашките за вино кои ќе ви послужат како декорација.

Доколку оваа година го собирате вашето друштво на лежерна вечера која повеќе наликува на забава, тогаш имате простор за голема креативност. Свеќите имаат приоритет, како и светкавите сијалички.

Празничните декорации користете ги на нестандарден начин, па така можете свеќите да ги поставите во шолја за капучино, во чиниите “сервирајте” неколку снегулки и ѕвездички, а приборот заврзете го со машни.

Еве во што можете да ја претворите вашата празнична трпеза:

Би можело да ве интересира:

7 ситници во домот што гостите сигурно ќе ги забележат (и ќе раскажат на сите за нив) Сте се запрашале ли што е она што на гостите што доаѓаат во вашиот дом веднаш им...
Мебел од ратан – летен хит кој ќе донесе свежина во домот (фото) Мебелот од ратан е хит за оваа пролетна и летна сезона и вреди да му дадете шанс...
10 детали во ентериерот што ќе направат вашиот дом да изгледа луксузно Офарбајте ги бравите со мат боја во сребрена или бронзена нијанса, ставете винти...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg