5 интересни детали за луксузен изглед на вашиот дом

5-interesni-detali-za-luksuzen-izgled-na-vasiot-dom-01

Ако сакате вашиот дом да изгледа луксузно не ви требаат многу пари, ниту целосно реновирање. Подобро е малку повеќе пари да потрошите на 5 важните детали, кои може целосно да го променат изгедот и стилот на скромниот дом.

1. Оживејте го ентериерот со уметнички дела од далечни краеви. Повеќето луѓе ги поврзуваат со луксуз и патвања. Затоа добро е да купите некоја интересна и впечатлива фигура која ќе ја поставите во некој повпечатлив дел од домот.

5-interesni-detali-za-luksuzen-izgled-na-vasiot-dom-1


2.
Големи уметнички детали го поправаат изгледот на секој дом.
Дури и во речиси празна соба ако ставите поголема уметничка слика може да ѝ даде луксузна нота.

5-interesni-detali-za-luksuzen-izgled-na-vasiot-dom-2


3.
Заменете ги евтините завеси и прекривки со квалитетни
и малку поскапи со кои целосно ќе го промените ликот на домот. Не штедете на овие детали кои сигурно ќе зафатат поголем простор во вашиот дом и ќе го одвлечат вниманието од останатите пообични детали.

5-interesni-detali-za-luksuzen-izgled-na-vasiot-dom-3


4.
Користете висока технологија, како лед светилки.
Тие даваат посебен сјај и изразуваат висок стил. За разлика од многуте скапи предмети за домаќинство, лед светилките може да си ги дозволи речиси секој, а ќе бидат значајна промена.

5-interesni-detali-za-luksuzen-izgled-na-vasiot-dom-4


5.
Квалитетни пешкири во бањата со соодветна боја
може да покажат дизајнерска смисла, без притоа ништо да менувате. Внимавајте на мекоста и квалитетот кои сигурно ќе бидат почувствувани и забележани.

5-interesni-detali-za-luksuzen-izgled-na-vasiot-dom-5

Би можело да ве интересира:

Кај Анета дома: „Големата гарнитурата ми е погодок, а малиот број на фиоки во кујната ми е промашува... „Ја обожавам белата лулашка во дневната соба. Преудобна е, издржл...
10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
7 ситници во домот што гостите сигурно ќе ги забележат (и ќе раскажат на сите за нив) Сте се запрашале ли што е она што на гостите што доаѓаат во вашиот дом веднаш им...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg