Цветни тапети за топло „добредојде“ на пролетта во домот!


Цветни тапети за топло „добредојде“ на пролетта во домот!

Гардероберот го средивте, облеката ја променивте, направивте пролетно чистење, но сè уште нешто ви недостасува за да ја дочекате пролетта подготвени?

cvetni-tapeti-za-toplo-dobredojde-na-proletta-vo-domot-01

Одберете цветен дезен, и тоа во облик на ѕиден тапет. Сконцентрирајте се на боите кои сакате да преовладуваат во собата и внимателно одберете.

Во дневната соба, трпезаријата и кујната поставете тапети со раскошни и крупни цветови, во силни и весели бои, додека во спалната соба потсмирете ја атмосферата со пастелни бои и ситен, цветен дезен.

Експериментирајте и обложете еден ѕид во бањата или пак ходникот. Купете уште неколку ситни сувенири со сличен дезен и направете една среќна целина.

Рајската градина сега може да се пресели и во вашиот дом. Постапката е брза и едноставна, а резултатот извонреден:

Би можело да ве интересира:

Празници се ближат: 10 прекрасни идеи за зимска идила во спалната соба За помалку од месец дена ни пристигнува зимата, па зошто уште од сега да не си н...
Идеи за „ученички катчиња“ во собата на децата каде учењето ќе им оди полесно (фото) Зависно од тоа колку се големи децата и со каков простор располагате – уредете г...
Како до совршена спална соба, инспирирана од најдобрите примери на Pinterest Спалната соба е најприватното катче во домот, место каде што ги полниме „батерии...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg