Уредете го домот во рустикален стил


Уредете го домот во рустикален стил

Уредувањето на домот во рустикален стил речиси никогаш не може да излезе од мода, бидејќи доловува чувство на едноставност и топлина во домот.

uredete-go-vasiot-dom-vo-nezamenliviot-rustikalen-stil-5

Домот може да го уредите на француски, англиски или американски рустикален стил. Доколку пак успеете да ги измешате сите стилови и традиции во вашито дом, ќе добиете незаменливо прибежиште кое нема да сакате да го напуштите.

Денес рустикалниот стил на уредување сè повеќе ги шармира луѓето ширум светот.

Мотивите и материјалите кои ќе ги користите во уредувањето може да содржат шумски теми, или неизбежните дрвени парчиња мебел кои ќе внесат рустикално чувство во просторот баш како на овие фотографии.

Измешан рустикален стил

uredete-go-vasiot-dom-vo-nezamenliviot-rustikalen-stil-1


Француски рустикален стил

uredete-go-vasiot-dom-vo-nezamenliviot-rustikalen-stil-2


Англиски рустикален стил

uredete-go-vasiot-dom-vo-nezamenliviot-rustikalen-stil-3


Американски рустикален стил

uredete-go-vasiot-dom-vo-nezamenliviot-rustikalen-stil-4

Иако сличноста меѓу стиловите е голема, сепак постојат ситници и детали кои на секој од нив им дава посебна убавина и уникатност.

Во кој стил би го уредиле вашиот дом?

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Постои разлика меѓу уредно и чисто: Како дома сѐ да ви е под конец? Сите ние имаме некој пријател (или пак можеби вие сте тие) што во домот одржува ...
Интересни начини да го декорирате домот со марами Верувале или не, марамите можат на интересен начин да го украсат домот. Ако имат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg