Внесете раскошни зелени и сини нијанси во домот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Внесете раскошни зелени и сини нијанси во домот

На прв поглед ќе ви се чини чудно како би ги искомбинирале овие две слични, „машки“ бои, но за момент заборавете на сите совети кои ја забрануваат оваа колоритна игра.

vnesete-raskosni-zeleni-i-sini-nijansi-vo-domot-01

Кујната, дневната и спалната соба се место каде зелената и сината одлично функционираат.

Општо познато е дека зелената боја смирува и опушта, а слично смирувачко дејство имаат и пастелните нијанси на сината.

Оваа нетипична комбинација испробајте ја уште денес и освежете го домот со полици, пернички или детали во драматични или посмирени тонови, зависно од желбата и уредувањето.

Ќе се изненадите каква хармонија ќе создадете!

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Интересни начини да го декорирате домот со марами Верувале или не, марамите можат на интересен начин да го украсат домот. Ако имат...
Детали во модерните домови што нашите баби и дедовци не би ги сфатиле Животот на луѓето изгледал многу поразлично пред само 20-тина години, а многуте ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg