Креирајте несовршен стан по ваша мерка

Симпатичен стан кој изобилува со харизма и пријатна енергија. Со оглед на тоа што е составен од старо-нови работи, тотално несовршен, но оригинален, веројатно ќе ве освои на прв поглед и ќе ве инспирира.

nesovrsen-stan-po-vasa-merka-iskoristete-go-ona-sto-go-imate-01

Во овој стан нема правила на распоред, ниту одредени материјали. Замислете си катче во кое сте ги внеле сите омилени работи од вашиот живот и сте им нашле посебно место.

Кога ќе се погледне во целина  има сосем различни елементи и бои. Ќе забележите и дрвени полици и пластични столчиња и шарени бои, уметнички слики, па дури и велосипед.

Тоа е личната уметност на неговата сопственичка.

Можеби ќе ви се чини хаотично, но во суштина секое парче си го нашло своето ќоше.

Нешто што е уредено со толку многу љубов, не мора да има никакви стандарди за да ви биде омилено.

Погледнете го несовршениот стан:

Би можело да ве интересира:

10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
9 работи кои прават ходникот да ви изгледа неуредно (и гостите веднаш ги забележуваат) Грешка: Непријатен мирис во ходникот поради натрупани нечисти чевли, наместо да ...
5 работи на кои (можеби) не вреди да давате многу пари кога го уредувате домот Скап килим: За оваа инвестиција може брзо да зажалите и тоа на првиот сок од бор...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg