Креирајте несовршен стан по ваша мерка
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Креирајте несовршен стан по ваша мерка

Симпатичен стан кој изобилува со харизма и пријатна енергија. Со оглед на тоа што е составен од старо-нови работи, тотално несовршен, но оригинален, веројатно ќе ве освои на прв поглед и ќе ве инспирира.

nesovrsen-stan-po-vasa-merka-iskoristete-go-ona-sto-go-imate-01

Во овој стан нема правила на распоред, ниту одредени материјали. Замислете си катче во кое сте ги внеле сите омилени работи од вашиот живот и сте им нашле посебно место.

Кога ќе се погледне во целина  има сосем различни елементи и бои. Ќе забележите и дрвени полици и пластични столчиња и шарени бои, уметнички слики, па дури и велосипед.

Тоа е личната уметност на неговата сопственичка.

Можеби ќе ви се чини хаотично, но во суштина секое парче си го нашло своето ќоше.

Нешто што е уредено со толку многу љубов, не мора да има никакви стандарди за да ви биде омилено.

Погледнете го несовршениот стан:

Би можело да ве интересира:

Работи од домот со кои е време да се збогувате Свесни сте дека во домот имате многу непотребни работи, не зависно дали добиени ...
11 работи што треба да ги обоите за белиот ентериер да добие нов изглед Одвреме навреме, на сите ни станува здодевен и монотон домот, дури и ако кога см...
10 работи кои го прават домот неуреден, наместо пријатен и топол Дали некогаш сте помислиле дека големиот број прозорци и огледала во домот го от...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg