Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Тропски декор во домот: Детали во облик на ананас

Потребна ви е ситница која ќе го освежи вашето секојдневие? Во потрага сте во нешто модерно, ефектно, несекојдневно?

tropski-dekor-vo-domot-detali-vo-oblik-na-ananas-01.jpg

За кратко време принтовите со ананас станаа хит во уредување на домот, па мотивите на ова егзотично овошје се појавија на перничките, мебелот, завесите...

Три ананаси со различна големина, во различна боја ќе внесат живост во кујната, а лустерот или ламбата која за основа го имаат обликот на ова овошје ќе дадат доза на егзотика во дневната соба.

На централното место во ходникот можете да закачите слика од сочни, жолти кругчиња, а терасата нека ви биде осветлена со фенерче во облик на ананас.

Постои голем избор на тапети со овој дезен, како и држачи за салфети, часовници и останати декоративни ситници.

Научете максимално да ја искористите егзотиката на ова овошје:

Би можело да ве интересира:

10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
Избегнувајте црвена боја во кујната и уште 3 Фенг Шуи правила за боите во вашиот дом Кујната не треба да биде црвена, а бањата не треба да биде сина... За да бидете ...
Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg