Новиот каталог на ИКЕА: Изобилство од бои и форми

Ако нешто долго се очекува тоа е секако каталогот на ИКЕА кој изобилува со идеи и производи  кои може да ги комбинирате на различни начини.

noviot-katalog-na-ikea-izobilstvo-od-boi-i-formi-01

Производите на ИКЕА се едни од најсофистицираните и најмодерните кои се вклопуваат во сечиј простор.

Од ИКЕА црпат инспирација и многу дизајнери за внатрешно уредување, но и модните дизајнери. Тие често знаат да си играат со колоритноста и комбинацијата на бои.

Препознатливи се деталите во силни бои кои целосно го освежуваат просторот. Детските соби се со уникатен изглед во кој секое дете може да ужива.

Она што е специфично се чистите линии и материјалите кои внесуваат посебна енергија во секоја просторија, како и можноста секое парче мебел да може да се смести во просторот кој вам ви одговара.

Новиот каталог на ИКЕА го има во неколку електронски верзии кои ви нудат можност најбрзо и најлесно да си ги одберете омилените парчиња, да ги забележите и нарачате.

Одберете некој од новите производи на ИКЕА и разубавете си го домот:

Би можело да ве интересира:

9 најголеми грешки што ги правите кога уредувате мал стан Завеси на прозорците, темен под, ... сите овие работи прават малиот простор да и...
8 бои со кои ќе го освежите домот оваа есен  Покрај бојата на килибар која нè асоцира на есен, темносината е уште еден одличе...
Модерни детали кои треба да ги избегнувате кога го реновирате домот Керамички мијалник во кујната и чешми од темни метали се само дел од модерните д...
Како да ја уредите малата детска соба за да биде практична, но и да изгледа убаво? (фото) Простор за складирање под креветот, големо огледало и многу природна светлина – ...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото) „Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност кој...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg