Романтично, со стил: Виолетови свадбени декорации (фото)

Традиционалните свадбени бои се задолжителни и прекрасни, но сепак не оставаат толку добар впечаток како виолетовата.

romanticno-so-stil-violetovi-svadbeni-dekoracii-foto-01.jpg

Таа е боја со која секој простор може визуелно да се осветли, затемни, прошири или стесни, зависно од нијансата, само треба внимателно да одберете.

Започнете со виолетовите фустани на деверушата или старосватицата, преминете на цветните декорации над секоја маса, сатенските траки на столчињата, па дури и декоративните салветки на масата може да бидат виолетови.

Тортата, бидермаерот или китенките украсете ги со темно виолетови ленти и цветови, а белата венчаница освежете ја со виолетови чевли и гламурозни обетки.

Неопходно е да одберете една основна нијанса до која ќе се задржите, со најмали можни отстапки, за да ја задржите романтиката и елеганцијата на целиот настан.

Одбраната нијанса комбинирајте ја со бела боја или малку зеленило доколку сте похрабра невеста и сте одбрале темна виолетова, додека светлите, пастелни нијанси на оваа боја одлично одговараат со останатите пастелни и пудрести тонови.

Магично, романтично, стилски... Еве зошто да одберете виолетови декорации на свадбениот ден:

Би можело да ве интересира:

Како да ѝ дадете луксузен изглед на бањата со минималистички златни детали? (фото) Златната боја изгледа одлично во бањата, а доволно е да замените само неколку де...
8 бои со кои ќе го освежите домот оваа есен  Покрај бојата на килибар која нè асоцира на есен, темносината е уште еден одличе...
Идеи за декорирање со кои ќе ја внесете пролетта во домот, без многу пари Свежо цвеќе, мирисливи свеќи и декортивни перници со „весели“, пролетни мотиви.....
4 трендови за уредување на двор што се хит сезонава (и 3 кои се демоде) Наместо пластични вазни за цвеќиња, изберете керамички со рустикален изглед, а г...
Детали во уредувањето на бањата што треба да ги избегнувате (за да не изгледа монотоно и евтино) Плочки од подот до таванот и црни мијалници – некои ситници можат да направат ба...
Трикови со кои визуелно ќе ја зголемите и најмалата кујна Ставете високи столчиња, закачете огледало на еден ѕид и заменете го големиот лу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg