Романтично, со стил: Виолетови свадбени декорации (фото)

Традиционалните свадбени бои се задолжителни и прекрасни, но сепак не оставаат толку добар впечаток како виолетовата.

romanticno-so-stil-violetovi-svadbeni-dekoracii-foto-01.jpg

Таа е боја со која секој простор може визуелно да се осветли, затемни, прошири или стесни, зависно од нијансата, само треба внимателно да одберете.

Започнете со виолетовите фустани на деверушата или старосватицата, преминете на цветните декорации над секоја маса, сатенските траки на столчињата, па дури и декоративните салветки на масата може да бидат виолетови.

Тортата, бидермаерот или китенките украсете ги со темно виолетови ленти и цветови, а белата венчаница освежете ја со виолетови чевли и гламурозни обетки.

Неопходно е да одберете една основна нијанса до која ќе се задржите, со најмали можни отстапки, за да ја задржите романтиката и елеганцијата на целиот настан.

Одбраната нијанса комбинирајте ја со бела боја или малку зеленило доколку сте похрабра невеста и сте одбрале темна виолетова, додека светлите, пастелни нијанси на оваа боја одлично одговараат со останатите пастелни и пудрести тонови.

Магично, романтично, стилски... Еве зошто да одберете виолетови декорации на свадбениот ден:

Би можело да ве интересира:

9 начини како да ја претворите обичната бања во стилска просторија од домот Ставете огледало со необична форма наместо комплетите со елементи што ги има во ...
Најлошите модерни трендови за уредување за кои сигурно ќе зажалите, според дизајнери на ентериер Кафеавата боја може да му даде топлина на просторот, но ако претерате, собата ќе...
3 бои на постелнина што ќе ви обезбедат спокоен сон – и една боја што треба да ја избегнувате Боите што нѐ смируваат во природата, можеме слободно да ги внесеме во спалната с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg