Фенг шуи за благосостојба во домот: Не ги редете чевлите пред врата и исфрлете ги пукнатите чаши
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Фенг шуи за благосостојба во домот: Не ги редете чевлите пред врата и исфрлете ги пукнатите чаши

Дали забележувате негативна енергија, нервоза, па дури и недостаток на хармонија во својот дом? Доколку одговорот е потврден, веруваме дека ова ќе ви помогне.

6-rizicni-predmeti-vo-domot-koi-vi-ja-kradat-energijata-01.jpg

Само малите измени во домот може да ви донесат големи позитивни промени.

Многу често не сме ни свесни дека постојат предмети кои ни ја црпат енергијата и ни го згрозуваат мирот и хармонијата.

Ова се главните 6 кои не смее да ги игнорирате:

1. Валкана гардероба во аголот на собата

Ова е една од основните работи кои треба да ја промените. Можеби најлесно е да ја фрлите валканата облека, но треба да знаете дека на тоа место се излева позитивната енергија од домот. Би требало во секој простор да имате по една корпа за валкана облека, која редовно ќе ја празните најмалку 2-3 пати неделно.

2. Наредени чевли покрај вратата

Без оглед дали се наредени во спалната, дневната или ходникот, овие предмети се вистински енергетски цицачи, посебно доколку се валкани.

3. Куп стари магазини, хартии и книги

Магазините фрлете ги во отпад доколку сте ги прочитале. Ако пак собирате магазини или книги, чувајте ги на полица, уредно подредени. Ако се расфрлани низ просторот, ви носат хаос и негативна енергија.

6-rizicni-predmeti-vo-domot-koi-vi-ja-kradat-energijata-02.jpg

4. Пукнати чинии, чаши и садови

Пукнатите садови носат лоша енергија, независно дали ги користите или не. Подобро купете евтин, нов комплет, отколку да користите стар а поткршен. Користењето на вакви садови негативно влијае на кариерата и финансиите.

5. Празни тегли ориз, сол или шеќер

На сите ни се случува да останеме без најнеопходното, меѓутоа тоа е голема грешка која секојдневно си ја дозволуваме. Полиците со празни тегли во кујната влијаат на среќата и хармонијата во просторот.

6. Место за седење или спиење под греда

Дрвените греди се помеѓу омилените дизајнерски елементи, под кои никогаш не треба да поставите тросед или кревет. Во тој случај, ќе имате проблеми со негативната енергија дури и додека одмарате.

Би можело да ве интересира:

Предмети од домот кои не треба да ги фрлате пред селење Многу луѓе преселувањето го користат како прилика да фрлат работи кои одамна не ...
Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Празни шишенца од парфем и уште 9 работи во домот од кои треба да се ослободите Колку кутии имате дома преполни со работи кои нема да ги користите никогаш повеќ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg