Зимски, топли идеи: Плетени детали и крзно во домот

Плетките и крзното веќе одамна не се резервирани само за облеката и модните додатоци. Изминативе неколку зими често се применуваат и во уредувањето на домот, затоа што создаваат една потполно различна, потопла и поудобна атмосфера.

zimski-topli-idei-pleteni-detali-i-krzno-vo-domot-01.jpg

Крзното и плетките се вклопуваат со секој стил на уредување - од скандинавски, преку традиционалниот па сè до боемскиот и ретро стил.

Најлесно се комбинира во дневната и спалната соба, во облик на топли ќебенца или пернички, кои дури можете и сами да ги изработите.

Одбирајте вештачко крзно со природни бои и дебели плетки кои делуваат топло и меко и за неколку минути вашиот дом ќе го претворите во најтоплото катче.

Уживајте во идеите и подгответе се за студените денови кои следуваат!

Би можело да ве интересира:

8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари) Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мо...
Како да го подобрите изгледот на домот, без да купувате нешто ново? Разместете го мебелот, фрлете ги сите непотребни предмети и скријте ги каблите –...
10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg