Како да го загреете домот со алуминиумска фолија?

Ако сакате конечно да се стоплите без да плаќате повисоки сметки, имаме еден евтин и практичен трик.

kako-da-go-zagreete-domot-so-aluminiumska-folija-01.jpg

Оние кои ја пробале оваа метода тврдат дека просторијата е потопла како да имаат уште еден радијатор во просторијата.

Зад ѕидот на радијаторот треба да залепите алуминиумска фолија која ќе ја рефлектира топлината.

На тој начин радијаторот ќе престане да го грее ѕидот и ќе се пренасочи директно во просторијата.

Исто така може да залепите фолија на парче картон, па картонот да го ставите помеѓу ѕидот и радијаторот. Ефектот е ист.

Пробајте, нема што да изгубите!

Би можело да ве интересира:

8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари) Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мо...
Како да го подобрите изгледот на домот, без да купувате нешто ново? Разместете го мебелот, фрлете ги сите непотребни предмети и скријте ги каблите –...
5 работи на кои (можеби) не вреди да давате многу пари кога го уредувате домот Скап килим: За оваа инвестиција може брзо да зажалите и тоа на првиот сок од бор...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg