Фантастични идеи како да ги искористите бетонските блокови во домот (фото)


Фантастични идеи како да ги искористите бетонските блокови во домот (фото)

Голема е веројатноста да имате неколку бетонски блокови во дворот или на терасата кои со години стојат неупотребени. По овие генијални идеи ќе зажалите што порано не ви текнало да ги внесете во домот на поинаков начин.

fantasticni-idei-kako-da-gi-iskoristite-betonskite-blokovi-vo-domot-01.jpg

Бетонските блокови на прв поглед изгледаат едноставно и непривлечно или барем додека не ги измешате со уште неколку материјали, даски и перници.

Пробајте да правите клупи, кревети, столчиња, полици, масички... Имате безброј можности. И за чудо, ниту една не изгледа ладно и неприкладно како што ви звучи.

Заштедете си ги парите и вклучете ја креативноста.

Еве во што може да го претворите обичниот бетон:

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
20 совршени отоман-масички во кои ќе се вљубите Отоман во превод значи миндерлак, односно мебел што служи за седење, лежење...
Идеи за уредување на ентериерот кои ќе бидат хит во 2019-та Никогаш не ни е доста од мали промени во домот со цел секогаш да изгледа стилски...

Најчитани неделава