Идеи и предлози: Како да ја украсите трпезата за Велигден?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
"Сто... 20-01-2021


Идеи и предлози: Како да ја украсите трпезата за Велигден?

Откако ќе ги обоите и украсите јајцата, откако ќе го пронајдете совршениот рецепт за ручек, вечера или десерт, на ред е да ја средите трпезата. Но, сакате нешто поразлично? Нешто што ќе се разликува од секој останат ручек и собир?

idei-i-predlozi-kako-da-ja-ukrasite-trpezata-za-veligden-001.jpg

На идеите и креативноста буквално им нема крај. Треба само добро да се вооружите со време и трпение.

Земете го омилениот сет чинии и чаши, стаклени садови и салфетки, додадете неколку шарени јајца, цветови, слама, пилиња - и масата е средена додека да трепнете!

Ова се неколку туторијали кои ќе ви бидат повеќе од корисни во деновите кои следат:


Уште неколку идеи кои ќе ве направат најдобрите домаќини за Велигден:

Би можело да ве интересира:

Идеи како стилски да го уредите домот, без да потрошите многу Досега многупати сме ви докажале дека за да бидете добро облечени или за домот д...
Идеи како стилски да го освежите изгледот на бањата (фото) При уредувањето на домот и освежувањето на ентериерот, многумина бањата не ја ни...
Идеи за креативно катче во домот за сите љубители на кафе Малите катчиња за кафе се одличен и едноставен начин да ги направите кујната и д...

Најчитани неделава