26 евтини и практични идеи за разубавување на домот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


26 евтини и практични идеи за разубавување на домот

Не секогаш мора да трошите огромни суми за вашиот дом да изгледа како од списанијата: сè што ви е потребно се нешта кои можете да си ги дозволите, малку имагинација и желба за промена.

26-ednostavni-no-izvonredno-prakticni-nacini-za-ureduvanje-na-domot-01.jpg

Најчесто токму ситниците се тие кои ја менуваат големата слика, па ќе се изненадите како парче тапет или нови полици ќе направат од вашиот дом тој да изгледа сосема поинаку.

Следниве идеи нека ви послужат како мала инспирација...

1. Користете ленти наместо прстени и штипки за закачување на завесата

26-ednostavni-no-izvonredno-prakticni-nacini-za-ureduvanje-na-domot-1.jpg

2. Украсете ги завесите со интересен додаток на самиот раб

26-ednostavni-no-izvonredno-prakticni-nacini-za-ureduvanje-na-domot-2.jpg

3. Декорирајте ги по желба саксиите за цвеќе

26-ednostavni-no-izvonredno-prakticni-nacini-za-ureduvanje-na-domot-3.jpg

4. Украсете ја здодевната столна ламба со сопствен цртеж...

26-ednostavni-no-izvonredno-prakticni-nacini-za-ureduvanje-na-domot-4.jpg

5. ... или сокријте го држачот со она што имате при рака.

26-ednostavni-no-izvonredno-prakticni-nacini-za-ureduvanje-na-domot-5.jpg

6. Рачно изработен часовник

26-ednostavni-no-izvonredno-prakticni-nacini-za-ureduvanje-na-domot-6.jpg

7. Стариот шкаф претворете го во мини бар

26-ednostavni-no-izvonredno-prakticni-nacini-za-ureduvanje-na-domot-7.jpg

8. Наместо обични поставете аголни полици

26-ednostavni-no-izvonredno-prakticni-nacini-za-ureduvanje-na-domot-8.jpg

9. Додадете посебна полица за зачини

26-ednostavni-no-izvonredno-prakticni-nacini-za-ureduvanje-na-domot-9.jpg

10. Искористете ги вратите на елементите од кујната

26-ednostavni-no-izvonredno-prakticni-nacini-za-ureduvanje-na-domot-10.jpg

11. Направете држач за списанија

26-ednostavni-no-izvonredno-prakticni-nacini-za-ureduvanje-na-domot-11.jpg

12. Направте тапет од платно за вашата врата

26-ednostavni-no-izvonredno-prakticni-nacini-za-ureduvanje-na-domot-12.jpg

13. Обојте ја подметката за пред врата

26-ednostavni-no-izvonredno-prakticni-nacini-za-ureduvanje-na-domot-13.jpg

Уште 13 идеи на следната страна...Би можело да ве интересира:

30 докази дека жолтата боја го носи летото во вашиот дом секој ден (фото) Освежете го вашиот дом и имајте го „сонцето“ во вашиот дом во текот на целата го...
Предмети од домот кои не треба да ги фрлате пред селење Многу луѓе преселувањето го користат како прилика да фрлат работи кои одамна не ...
10 трикови кои ќе го разубават и најздодевниот дом на планетата Истакнете го вашето хоби, преуредете го мебелот, додадете боја, ставете свежо цв...

Спонзорирани линкови: