Интересни начини да го декорирате домот со марами
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Интересни начини да го декорирате домот со марами

Верувале или не, марамите можат на интересен начин да го украсат домот. Ако имате многу марами кои ви се допаѓаат каков дезен имаат, а не ги носите, искористете ги како декор.

interesni-nachini-da-go-dekorirate-domot-so-marami-001.jpg

За да внесете разиграност во просторот, ви предлагаме неколку начини како да ги искомбинирате овие модни додатоци во домот.

Уметнички слики

Врамете ги марамите и закачете ги на ѕид како уникатни уметнички слики.

interesni-nachini-da-go-dekorirate-domot-so-marami-03.jpg

Закачете ги на ѕид

Ако сте љубители на бохо стил на уредување, закачете ги марамите на ѕид.

interesni-nachini-da-go-dekorirate-domot-so-marami-04.jpg

Прекријте го креветот

Ако имате долги марами или шалови, прекријте го горниот дел на креветот во спалната или пак, искористете го како интересна прекривка.

interesni-nachini-da-go-dekorirate-domot-so-marami-05.jpg

Како чаршаф

Старата марама искористете ја како чаршаф за маса, само одберете ја вистинската големина.

interesni-nachini-da-go-dekorirate-domot-so-marami-06.jpg

Како навлаки за перничиња

Изберете ги најубавите свилени марами кои не ги носите и искористете ги како навлаки за перничиња.

interesni-nachini-da-go-dekorirate-domot-so-marami-02.jpg

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
7 работи со кои правите вашиот дом да изгледа старомодно Вашиот дом и уредувањето кажува многу за вас, па само со еден поглед на ентериер...
Постои разлика меѓу уредно и чисто: Како дома сѐ да ви е под конец? Сите ние имаме некој пријател (или пак можеби вие сте тие) што во домот одржува ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg