Интересни начини да го декорирате домот со марами

Верувале или не, марамите можат на интересен начин да го украсат домот. Ако имате многу марами кои ви се допаѓаат каков дезен имаат, а не ги носите, искористете ги како декор.

interesni-nachini-da-go-dekorirate-domot-so-marami-001.jpg

За да внесете разиграност во просторот, ви предлагаме неколку начини како да ги искомбинирате овие модни додатоци во домот.

Уметнички слики

Врамете ги марамите и закачете ги на ѕид како уникатни уметнички слики.

interesni-nachini-da-go-dekorirate-domot-so-marami-03.jpg

Закачете ги на ѕид

Ако сте љубители на бохо стил на уредување, закачете ги марамите на ѕид.

interesni-nachini-da-go-dekorirate-domot-so-marami-04.jpg

Прекријте го креветот

Ако имате долги марами или шалови, прекријте го горниот дел на креветот во спалната или пак, искористете го како интересна прекривка.

interesni-nachini-da-go-dekorirate-domot-so-marami-05.jpg

Како чаршаф

Старата марама искористете ја како чаршаф за маса, само одберете ја вистинската големина.

interesni-nachini-da-go-dekorirate-domot-so-marami-06.jpg

Како навлаки за перничиња

Изберете ги најубавите свилени марами кои не ги носите и искористете ги како навлаки за перничиња.

interesni-nachini-da-go-dekorirate-domot-so-marami-02.jpg

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
„Живеам во најмалиот стан во Њујорк од само 9m² - како функционирам?“ Како изгледа животот во стан од само 9m²? Дали ова навистина е најмалиот стан во...
9 совети за уредување со кои ќе го извлечете најдоброто од малиот ходник Светлите бои, но и огледалата визуелно ќе го зголемат просторот, а малите теписи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg