Идеи како да направите промена во домот без да потрошите многу пари
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Идеи како да направите промена во домот без да потрошите многу пари

При преуредување на домот, она што најмногу страда се нашите нерви.

idei-kako-da-napravite-promena-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-01.jpg

Почнувајќи од изборот, начинот на кој ќе се направи промена и секако, најважно од сè, парите кои ни се потребни за да го преуредиме домот.

Но, освен доколку не ви е потребно целосно реновирање, постојат начини на кои можете да го промените изгледот на ентериерот без да потрошите многу пари.

За сите оние на кои брзо им здосадува изгледот и сакаат чести промени - неколку идеи:

Освежете го тоалетот со светли бои, завеса, полици и неколку цвеќиња

idei-kako-da-napravite-promena-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-02.jpg

Кантата за ѓубре скријте ја во шкафчето кое претходно немало посебна намена

idei-kako-da-napravite-promena-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-03.jpg

Декорирајте го ѕидот со парчиња од CD

idei-kako-da-napravite-promena-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-04.jpg

Искористете декоративни каменчиња за подот во бањата

idei-kako-da-napravite-promena-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-05.jpg

Вградениот затворен плакар, претворете го во отворено уникатно катче

idei-kako-da-napravite-promena-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-06.jpg

Направете нова масичка од старите фиоки

idei-kako-da-napravite-promena-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-07.jpg

Од неупотребливите дрвени скали направете шик закачалка за облека

idei-kako-da-napravite-promena-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-08.jpg

Од старата наткасна направете мини

idei-kako-da-napravite-promena-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-09.jpg

Ако ве бидува за направи сам проекти, направете си висечка полица по ваш избор

idei-kako-da-napravite-promena-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-10.jpg

Невообичаена домашна библиотека од полици и фиоки

idei-kako-da-napravite-promena-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-11.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеи како стилски да го уредите домот, без да потрошите многу Досега многупати сме ви докажале дека за да бидете добро облечени или за домот д...
Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Идеи како да направите вашата кујна да изгледа луксузно и скапо Луѓето со стил обрнуваат внимание на секој дел од нивниот дом, а кујната не е ис...

Спонзорирани линкови: