Чудни, но корисни начини да го направите работното место поздрава околина за вас


Чудни, но корисни начини да го направите работното место поздрава околина за вас

Луѓето поминуваат голем дел од денот на работното место, па добро е доколку тоа би била здрава околина која позитивно ќе влијае на нив.

chudni-no-korisni-nachini-da-go-napravite-rabotnoto-mesto-pozdrava-okolina-za-vas-01.jpg

Секако, најголем проблем може да претставува долгото седење и реткото размрдување на телото.

Тоа може да создаде сериозни последици и проблеми, заради што е добро некако да се промени.

Ретко кој вежба на работа, но постојат други начини на кои може да ја направите работната околина поздрава за вас и вашето тело.

Неколку чудни, но корисни идеи кои можеби треба да ги примените доколку имате можност:

Биро „на стоење“

chudni-no-korisni-nachini-da-go-napravite-rabotnoto-mesto-pozdrava-okolina-za-vas-02.jpg

Биро со велосипед или трака за одење

chudni-no-korisni-nachini-da-go-napravite-rabotnoto-mesto-pozdrava-okolina-za-vas-03.jpg

Работно катче во „тркало за хрчак“

Столче со пилатес топка

chudni-no-korisni-nachini-da-go-napravite-rabotnoto-mesto-pozdrava-okolina-za-vas-04.jpg

„Придржувач“ за стоење

chudni-no-korisni-nachini-da-go-napravite-rabotnoto-mesto-pozdrava-okolina-za-vas-05.jpg

Стрес топки кои се лепат на биро

chudni-no-korisni-nachini-da-go-napravite-rabotnoto-mesto-pozdrava-okolina-za-vas-06.jpg

Налепници кои ќе ве потсетат да одите по скали

chudni-no-korisni-nachini-da-go-napravite-rabotnoto-mesto-pozdrava-okolina-za-vas-07.jpg

Ѕид за искачување или други рекреативни активности

chudni-no-korisni-nachini-da-go-napravite-rabotnoto-mesto-pozdrava-okolina-za-vas-08.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Едноставни начини да го направите вашиот стан отмено место за живот Вистинскиот избор на бои, мебел и детали ќе го направи вашиот дом да изгледа отм...
Идеи како да направите промена во домот без да потрошите многу пари При преуредување на домот, она што најмногу страда се нашите нерви. Почнува...
10 начини да внесете минималистички стил дури и во бањата Минимализмот е многу популарен стил за ентериерот, со оглед на тоа што е едноста...