Работи од домот со кои е време да се збогувате


Работи од домот со кои е време да се збогувате

Свесни сте дека во домот имате многу непотребни работи, не зависно дали добиени како подарок, или нешто на што му поминала функционалноста и потребата.

raboti-od-domot-so-koi-e-vreme-da-se-zboguvate-01.jpg

Но, има и работи кои веќе не се „ин“, па за нив постои добра модерна алтернатива.

Иако е тешко да се фрлат некои работи од домот, сепак време е со дел од нив да се збогувате и да ослободите простор.

Погледнете кои се тие работи кои може да ги замените со подобра опција:

Масичка за кафе

Иако не е многу голема, сепак зафаќа непотребен простор, бидејќи ретко се користи само за кафе, туку најчесто служи за трупање на сè и сешто и правење неред.

Наместо тоа, попрактички се масичките кои служат како потпирач на каучот, кои имаат повеќе функции, а не зафаќаат место.

raboti-od-domot-so-koi-e-vreme-da-se-zboguvate-02.jpg

Ламба за на маса

Овие ламби најчесто се користат на училишно или работно биро за подобро осветлување на работната површина, но тие може да се заменат со исти такви, со иста функција, кои ќе висат на ѕидот и нема да зафаќаат простор.

raboti-od-domot-so-koi-e-vreme-da-se-zboguvate-03.jpg

Ѕидови и полици на кои виси накит

Кога накитот виси на видливо место се создава голем хаос во домот. Не е пријатно кога гости ќе ви ја видат целата колекција обесена на некоја полица или табла.

Може да најдете многу модерни и функционални кутии за накит каде подобро ќе биде зачуван и нема да го грди изгледот.

raboti-od-domot-so-koi-e-vreme-da-se-zboguvate-04.jpg

Шолји со смешни натписи

Можеби овие шолји биле интересни пред 20 години кога сте ги купиле или ви ги подариле, но откако сте возрасни, дефинитивно не треба да постојат во вашата кујна, или пак да служите некој во нив.

Заменете ги со убав сет кој веднаш ќе падне во очи кога некој ќе погледне во вашата кујна.

raboti-od-domot-so-koi-e-vreme-da-se-zboguvate-05.jpg

Уште 4 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
13 работи кои прават уредувањето на домот да ви изгледа евтино Безличните предмети, несоодветната големина на мебелот и пренагласените ѕидови с...
10 работи кои го прават домот неуреден, наместо пријатен и топол Дали некогаш сте помислиле дека големиот број прозорци и огледала во домот го от...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg