10 работи кои го прават домот неуреден, наместо пријатен и топол
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 работи кои го прават домот неуреден, наместо пријатен и топол

Дали некогаш сте помислиле дека големиот број прозорци и огледала во домот го отежнува процесот на чистење?

10-raboti-koi-go-pravat-domot-neureden-namesto-prijaten-i-topol-01.jpg

Или креветот на спуштање е секогаш растурен затоа што често ве мрзи или немате време да го кревате и враќате назад?

Постојат некои работи кои наместо да ни предизвикаат комфор, ни го отежнуваат тоа и прават домот да изгледа хаотичен.

Доколку нешто во домот не ви е како што треба, а не знаете што е „вишок“, погледнете кои се работите кои може да предизвикуваат хаос, наместо удобност и заменете ги:

Кауч на спуштање наместо кревет

10-raboti-koi-go-pravat-domot-neureden-namesto-prijaten-i-topol02.jpg

Натрупани кеси за ѓубре насекаде, наместо на едно место

10-raboti-koi-go-pravat-domot-neureden-namesto-prijaten-i-topol-03.jpg

Огромен број на несредени кутии, наместо ограничен со јасни ознаки

10-raboti-koi-go-pravat-domot-neureden-namesto-prijaten-i-topol-04.jpg

Пренатрупани закачалки во ходник или зад врата

10-raboti-koi-go-pravat-domot-neureden-namesto-prijaten-i-topol-05.jpg

Расфрлани чевли низ ходникот наместо да се сместени на едно место

10-raboti-koi-go-pravat-domot-neureden-namesto-prijaten-i-topol-06.jpg

Огромни огледала во собата кои лесно се валкаат, а тешко се чистат

10-raboti-koi-go-pravat-domot-neureden-namesto-prijaten-i-topol-07.jpg

Светли ѕидови во ходникот каде најмногу може да се извалкаат

10-raboti-koi-go-pravat-domot-neureden-namesto-prijaten-i-topol-08.jpg

Отворени полици каде се гледа нередот, наместо затворени шкафчиња

10-raboti-koi-go-pravat-domot-neureden-namesto-prijaten-i-topol-09.jpg

Огромно огледало во бањата, наместо мало кое полесно ќе се брише

10-raboti-koi-go-pravat-domot-neureden-namesto-prijaten-i-topol-10.jpg

Темни лустери на кои повеќе се познава прашина

10-raboti-koi-go-pravat-domot-neureden-namesto-prijaten-i-topol-11.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Работи од домот со кои е време да се збогувате Свесни сте дека во домот имате многу непотребни работи, не зависно дали добиени ...
Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
13 работи кои прават уредувањето на домот да ви изгледа евтино Безличните предмети, несоодветната големина на мебелот и пренагласените ѕидови с...

Најчитани неделава