Во тренд: „Џиновските“ зелени декоративни цвеќиња се задолжителни во домот (фото)


Во тренд: „Џиновските“ зелени декоративни цвеќиња се задолжителни во домот (фото)

Палма, фикус, филадендрон, монстера, индијанско перо и уште многу други масивни зелени растенија кои веројатно ништо не ви значеле додека сте биле помлади, денес веројатно посакувате да се дел од декорот во вашиот дом.

Dzinovski-zeleni-cvekinja-se-zadolzitelni-vo-domot-01.jpg

Постојат многу причини зошто последниве неколку години „џиновските“ зелени саксиски цвеќиња станаа многу барани на пазарот.

Прво (и најочигледно) – декоративни се, изгледаат апсолутно прекрасно и мамат воздишки.

Второ, не им треба премногу директна сончева светлина, адаптабилни се, не бараат премногу вода, нега и грижа, а за возврат цветаат навистина многу и брзо.

И трето, дел од нив се вбројуваат на врвот на листата на брзи прочистувачи на внатрешниот воздух.

Погледнете ги фотките доколку не се убедивте досега, многу веројатно е дека ќе посакате веднаш да купите барем едно „џиновско“ зелено цвеќе за домот:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

4 цвеќиња идеални за стилско раззеленување на бањата Ако сакате бањата да ја претворите во раззеленето катче со спа атмосфера, доволн...
IKEA за 2017-та ни нуди шарен хаос во домот Кога ќе помислите на IKEA, веројатно првиот збор кој ќе ви падне на ум е минимал...
Работи кои прават домот да ви изгледа демоде и непривлечно Не е лесно да направите топол и удобен дом, но секогаш постојат трикови што ќе в...

Најчитани неделава