Есенски декорации од Инстаграм за секоја соба во домот (фото)

Ако сè уште не сте нашле време дома да ја внесете есенската атмосфера, викендот е идеално време за тоа.

esenski-dekoracii-od-instagram-za-sekoja-soba-vo-domot-001.jpg

Извадете ги сите свеќи кои ги имате на располагање, купете тикви во разни големини, соберете неколку златни суви листови и префрлете ги омилените меки ќебиња и пернички.

Инстаграм и овојпат ни служи како инспирација каде има еден куп прекрасни идеи како визуелно да го стоплите домот.

Украдете некоја:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фенг-шуи совети: Која боја на новогодишни украси ќе ви донесе здравје, среќа и пари во 2022? Според кинескиот хороскоп 2022-та година е година на Тигарот, па така кога стану...
8 грешки поради кои лесно ви се појавува влага во домот Влагата не е редок проблем во домот, но она што предизвикува големо чудење кај с...
„Живеам во најмалиот стан во Њујорк од само 9m² - како функционирам?“ Како изгледа животот во стан од само 9m²? Дали ова навистина е најмалиот стан во...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg