Мирис на пролет – декорирајте го домот со јорговани (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-06-2019
Продавач 13-06-2019


Мирис на пролет – декорирајте го домот со јорговани (фото)

Има ли нешто поубаво од тоа да си дојдете дома и да ве дочека мирис на пролет, а насекаде да има по неколку гранчиња виолетови и бели јорговани?

miris-na-prolet-dekorirajte-go-domot-so-jorgovani-foto-01.jpg

Јоргованот е препознатлив по својот мирис кој потсетува на пролет, а доволно е да ставите само неколку мали гранчиња во вазна или тегличка, за аромата да се рашири насекаде низ домот.

Виолетовата боја ќе му даде посебен изглед на просторот, но и во комбинација со бели цветови изгледаат прекрасно.

Искористете ја пролетта и практикувајте што почесто да носите по неколку гранчиња кои ќе ги ставате во вода на неколку места низ домот.

Инспирација како да го декорирате домот со мирис на пролет:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Предмети од домот кои не треба да ги фрлате пред селење Многу луѓе преселувањето го користат како прилика да фрлат работи кои одамна не ...
5 ситници кои му носат (не)среќа на вашиот дом Дали имате чувство дека постојано ве следи несреќа во домот? Погледнете го ...
Хит пролетна декорација – куп цвеќиња во гумени чизми (фото) Уредувањето на домот и градината бара многу креативност, но за среќа Пинтерест е...