Домашна библиотека - катче кое заслужува место во сечиј дом (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Домашна библиотека - катче кое заслужува место во сечиј дом (фото)

Независно дали вашиот дом е мал или просторен, неопходно е да се најде место за вашето омилено катче – домашна библиотека.

domashna-biblioteka-katche-koe-zasluzhuva-mesto-vo-sechij-dom-foto-01.jpg

Секоја домашна библиотека зборува за сопственикот, па независно колку голем простор имате, секогаш може да се најде простор за ова катче во домот.

Важно е да го имате на ум стилот на уредувањето и да се вклопува во ентериерот, па одберете го најдоброто место каде ќе ги чувате омилените наслови.

Дали ќе бидат неколку полици уредени со дополнителни декорации или ќе одат низ цел ѕид, ќе вметнете голема комода или шкафче – изборот е ваш.

Погледнете неколку идеи за уредување на домашната библиотека:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

За најхрабрите: Бел килим - стилски детаљ во вашиот дом (фото) Изгледа префинето и дава нордиски шмек на вашиот дом, но одржувањето на истиот в...
Идеи за „ученички катчиња“ во собата на децата каде учењето ќе им оди полесно (фото) Зависно од тоа колку се големи децата и со каков простор располагате – уредете г...
Мали, но моќни: 5 микро домови кои ќе ги возбудат сите ваши сетила Над 7 милијарди луѓе, ја нарекуваат нашата мала сина планета, дом. На сите нив и...

Најчитани неделава