Саксии со свежи зачини - практична декорација за кујна и тераса (фото)


Саксии со свежи зачини - практична декорација за кујна и тераса (фото)

Ароматичните билки се неопходен дел од модерното кулинарство, па наместо да купувате суви зачини, украсете ја терасата со свежо засадени.

saksii-so-svezhi-zachini-praktichna-dekoracija-za-kujna-i-terasa-foto-01.jpg

Силната арома на билките е посакуван гостин во сечиј дом, независно дали ќе бидат сместени покрај прозорец или уште подобро на тераса.

Покрај тоа што ќе ви бидат корисни за готвење, ќе ви ја развеселат терасата.

Насадете ги во стилски саксии и на секое од нив напишете која билка е.

Следниве идеи ќе ве инспирираат да ја декорирате терасата на практичен начин:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи кои го прават домот неуреден, наместо пријатен и топол Дали некогаш сте помислиле дека големиот број прозорци и огледала во домот го от...
30 пролетни идеи: Најубавите минијатурни тераси (фото) Сите оние кои живеат во срцето на градските гужви, знаат колку драгоцено место е...
Време е за промени – како терасата да ја претворите во пролетно катче? (фото) Слободното време искористете го за да почнете да разгледувате како да ја средите...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава