Саксии со свежи зачини - практична декорација за кујна и тераса (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Саксии со свежи зачини - практична декорација за кујна и тераса (фото)

Ароматичните билки се неопходен дел од модерното кулинарство, па наместо да купувате суви зачини, украсете ја терасата со свежо засадени.

saksii-so-svezhi-zachini-praktichna-dekoracija-za-kujna-i-terasa-foto-01.jpg

Силната арома на билките е посакуван гостин во сечиј дом, независно дали ќе бидат сместени покрај прозорец или уште подобро на тераса.

Покрај тоа што ќе ви бидат корисни за готвење, ќе ви ја развеселат терасата.

Насадете ги во стилски саксии и на секое од нив напишете која билка е.

Следниве идеи ќе ве инспирираат да ја декорирате терасата на практичен начин:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 совети како да ја разладите терасата - од завеси до билки Кафето или пивото испиено на тераса може да е едно од најубавите опуштања во рам...
8 работи кои прават ентериерот на вашиот дом да изгледа евтино Вештачки наместо природни цвеќиња, фотелја во иста боја со гарнитурата – кои гре...
10 работи кои го прават домот неуреден, наместо пријатен и топол Дали некогаш сте помислиле дека големиот број прозорци и огледала во домот го от...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg