Мали промени во ентериерот со кои ќе ја освежите секоја просторија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Мали промени во ентериерот со кои ќе ја освежите секоја просторија

Ако ви е потребна промена во домот, добрите вести се дека не мора да трошите цело богатство за реновирање.

mali-promeni-vo-enterierot-so-koi-kje-ja-osvezhite-sekoja-prostorija-01.jpg

Понекогаш доволно е да промените или да додадете само еден детаљ во собата, за да го направите просторот многу попријатен.

Во продолжение погледнете кои мали промени ќе ви помогнат да ја освежите секоја просторија во домот:

Купете некое растение

Зеленилото им годи на сите, а дури и најмалото растение ќе го подобри изгледот на просторијата.

Покрај тоа, грижата за растенијата е како терапија, па ќе имате начин како да се релаксирате.

mali-promeni-vo-enterierot-so-koi-kje-ja-osvezhite-sekoja-prostorija-02.jpg

Додајте огледало

Познато е дека огледалата имаат моќ да ја направат просторијата визуелно поширока. Доколку сте во можност, набавете поголемо огледало поставете го во собата што сакате да ја промените.

Но, одлична работа може да ви заврши и помало огледало со впечатлива рамка.

mali-promeni-vo-enterierot-so-koi-kje-ja-osvezhite-sekoja-prostorija-03.jpg

Закачете уметничко дело

Доколку имате празен ѕид, пополнете го со некое уметничко дело, голема фотографија од саканите или нешто слично.

Можете и целиот ѕид да го направите како галерија и да ги изложите вашите омилени уметнички дела.

mali-promeni-vo-enterierot-so-koi-kje-ja-osvezhite-sekoja-prostorija-04.jpg

Променете го светлото

Светилките на таванот се доста функционални, но секогаш можете да додадете уште еден извор на светлина.

За да ја освежите просторијата, додајте столна ламба, свеќи, а можете да ги закачите и новогодишните сијалички.

mali-promeni-vo-enterierot-so-koi-kje-ja-osvezhite-sekoja-prostorija-05.jpg

Променете го распоредот на просторијата

Ако не сакате да трошите воопшто пари, доволно е само да го промените распоредот на мебелот.

Играјте си со просторот, пробајте неколку комбинации, а ако е потребно можете и да го отстраните мебелот што ви изгледа вишок.

mali-promeni-vo-enterierot-so-koi-kje-ja-osvezhite-sekoja-prostorija-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
27 постелнини заради кои нема да сакате да станете од кревет Сакате да спиете на целата вселена или на затворени очиња како вашите? Во нешто ...
Предмети од домот кои не треба да ги фрлате пред селење Многу луѓе преселувањето го користат како прилика да фрлат работи кои одамна не ...

Најчитани неделава