За најхрабрите: Бел килим - стилски детаљ во вашиот дом (фото)


За најхрабрите: Бел килим - стилски детаљ во вашиот дом (фото)

Изгледа префинето и дава нордиски шмек на вашиот дом, но одржувањето на истиот веќе е сосема друга приказна.

za-najhrabrite-bel-kilim-stilski-detalj-vo-vashiot-dom-foto-01.jpg

Белиот килим е навистина софистициран детаљ во уредувањето на домот. Изгледа одлично и визуелно го зголемува просторот.

Тој го носи нордискиот стил во вашата дневна, спална или детска соба.

Сепак, со оглед на нередот кој се прави секојдневно, особено ако имате деца, овој стилски детаљ останува избор само за најхрабрите.

Идеи за уредување на домот со бел килим:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

30 докази дека жолтата боја го носи летото во вашиот дом секој ден (фото) Освежете го вашиот дом и имајте го „сонцето“ во вашиот дом во текот на целата го...
За отмен и префинет изглед: 20 идеи за дом во сиви нијанси Кога станува збор за уредување на домот, сивата боја ретко е прв избор на сопств...
14 идеи како да избегнете непрактичен ентериер во домот Честопати кога гледаме нови идеи кои се модерни во моментот чувствуваме ентузија...

Најчитани неделава