Идеи за уредување на вашата тераса
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Идеи за уредување на вашата тераса

Не дозволувајте вашата тераса да биде склад за непотребните работи од вашиот дом! Создадете катче во кое ќе можете да најдете мир во било кое време од денот.

idei-za-ureduvanje-na-vashata-terasa-01.jpg

Подготвивме неколку убави и имагинативни совети за тоа како едноставно да ја организирате вашата тераса. Покрај тоа што ќе изгледа убаво, на неа ќе можете да ја прочитате вашата омилена книга, да пиете кафе или само да седите и уживате

Се надеваме дека дел од ова ќе ве инспирира и ќе ве придвижи во акција.

Претворете ја вашата тераса во шанк со прекрасен поглед. Поставете шанк покрај оградата, надополнете со шик барски столчиња и додадете зеленило. Ќе добиете личен бар во приватноста на вашиот дом.

idei-za-ureduvanje-na-vashata-terasa-02.jpg

Немате доволно простор на терасата за маса и столчињa? Спојте го просторот за седење и масичката во едно, или пак преполовете ја масичката и закачете ја за оградата! На овој начин ќе добиете сѐ што ви треба.

idei-za-ureduvanje-na-vashata-terasa-03.jpg

idei-za-ureduvanje-na-vashata-terasa-04.jpg

Сакате поголема приватност и воедно да скриете дел од погледот кој го имате кон соседната зграда? Бамбусовата ограда дава природен изглед, дозволува проток на воздух и воедно е одлична основа за надополнување на конечниот изглед на терасата.

idei-za-ureduvanje-na-vashata-terasa-05.jpg

Хамок лежалка за вистинско опуштање! Ваквите лежалки се типични за одмор во природа, но може лесно да се вклопат во вашето прибежиште од урбаната џунгла.

idei-za-ureduvanje-na-vashata-terasa-06.jpg

За оние чија тераса е на сончева страна задолжителна е и заштита од сонцето. Елегантен чадор или тенда е одличен избор да се заштитите себе и мебелот од штетните директни сончеви зраци.

idei-za-ureduvanje-na-vashata-terasa-07.jpg

Доколку имате проблем со обезбедување средства за реализација на посакуваните промени во домот, тука е потрошувачкиот кредит на Халкбанк. Можете да подигнете до 1,500,000 денари со максимален рок на отплата до 120 месеци, со само 5% каматна стапка за првите три години и 0% провизија за обработка на кредитот и предвремена ликвидација, а производот доаѓа во пакет со полиса за осигурување од Халк Осигурување.

Со Халкбанк како партнер можете едноставно и брзо да ги реализирате сите замисли и да создадете простор во кој повторно ќе се чувствувате задоволно.

Би можело да ве интересира:

30 докази дека жолтата боја го носи летото во вашиот дом секој ден (фото) Освежете го вашиот дом и имајте го „сонцето“ во вашиот дом во текот на целата го...
10 трикови кои ќе го разубават и најздодевниот дом на планетата Истакнете го вашето хоби, преуредете го мебелот, додадете боја, ставете свежо цв...
Работи од домот со кои е време да се збогувате Свесни сте дека во домот имате многу непотребни работи, не зависно дали добиени ...

Најчитани неделава