Инспирација: Вклопете ѕид со цигли за пријатен амбиент во домот


Инспирација: Вклопете ѕид со цигли за пријатен амбиент во домот

Ѕид од цигли во кујната, дневната или спалната соба е тренд во ентериерите веќе подолго време.

vklopete-zid-so-cigli-za-prijaten-ambient-vo-domot-01.jpg

Овој тип на декор дава посебен шарм на вашиот дом.

Со добар избор на боја на цигла може да постигнете вистински топол и пријатен амбиент.

vklopete-zid-so-cigli-za-prijaten-ambient-vo-domot01.jpg

Ѕидот од цигли е впечатлив само по себе и декоративен, така што нема да треба да го украсувате со слики, полици и слични детали. Иако, ова е ваш избор.

vklopete-zid-so-cigli-za-prijaten-ambient-vo-domot05.jpg

Идеи за инспирација како да го изведете ова катче во домот:

vklopete-zid-so-cigli-za-prijaten-ambient-vo-domot01_1.jpg

vklopete-zid-so-cigli-za-prijaten-ambient-vo-domot02.jpg

vklopete-zid-so-cigli-za-prijaten-ambient-vo-domot04.jpg

vklopete-zid-so-cigli-za-prijaten-ambient-vo-domot03.jpg

vklopete-zid-so-cigli-za-prijaten-ambient-vo-domot06.jpg

vklopete-zid-so-cigli-za-prijaten-ambient-vo-domot01_2.jpg

vklopete-zid-so-cigli-za-prijaten-ambient-vo-domot02_1.jpg

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Тренд кој сите го обожаваат: Столици во облик на школка (фото) Столиците во облик на школка моментално се хит во уредувањето, доаѓаат во сите б...
Празници се ближат: 10 прекрасни идеи за зимска идила во спалната соба За помалку од месец дена ни пристигнува зимата, па зошто уште од сега да не си н...

Најчитани неделава