7 идеи како да го освежите ентериерот на вашиот дом оваа 2021

Инвестирајте во големи растенија, не се евтини, но ќе му дадат шарм на просторот. На масичките за кафе ставете некоја шик книга. Ставете чаршавчиња со етно дезени, како и уникатни лустери. 

7-idei-kako-da-go-osvezhite-vashiot-dom-ovaa-2021-01.jpg

Дури и кога не планирате големо реновирање во домот, можете да направите освежување на ентериерот со мали промени.

Деталите се клучни. Со мала промена можете да направите голема разлика.

Идеи како да го освежите домот оваа 2021:

Старото здодевно столче/фотелја заменете го со ново и уникатно

7-idei-kako-da-go-osvezhite-vashiot-dom-ovaa-2021-02.jpg

Купете си нова, убава памучна постелнина, која со мекоста ќе ви обезбеди совршен сон

7-idei-kako-da-go-osvezhite-vashiot-dom-ovaa-2021-03.jpg

Инвестирајте во големи растенија, не се евтини, но ќе му дадат шарм на просторот

7-idei-kako-da-go-osvezhite-vashiot-dom-ovaa-2021-04.jpg

Ставете чаршавчиња со етно дезени, како и уникатни лустери

7-idei-kako-da-go-osvezhite-vashiot-dom-ovaa-2021-05.jpg

На масичките за кафе ставете некоја шик книга

7-idei-kako-da-go-osvezhite-vashiot-dom-ovaa-2021-06.jpg

Додадете топлина на одредени агли со неочекувани детали, како што се перничиња

7-idei-kako-da-go-osvezhite-vashiot-dom-ovaa-2021-07.jpg

Кога немате цвеќе во вазните, нека не стојат празни, наполнете ги со нешто за шик изглед - пакувања ќибритчиња на пример

7-idei-kako-da-go-osvezhite-vashiot-dom-ovaa-2021-08.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
9 работи кои оддаваат „дом без вкус“ Непривлечни саксии за цвеќе - Вашите убави растенија, заслужуваат тренди саксии,...
5 прекрасни идеи како може да го декорирате ѕидот зад софата, а да изгледа впечатливо и скапо (фото) Кога станува збор за декорирање на домот, мора да сфатиме дека тој постојано (ќе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg