Идеи како да ја уредите оставата за максимално да го искористите малиот простор (фото)


Идеи како да ја уредите оставата за максимално да го искористите малиот простор (фото)

Зависно од тоа дали во неа ќе чувате храна или средства и уреди за хигиена – уредете ја оставата според потребите за да не ви стане хаотична без притоа да го користите целосно просторот.

idei-kako-da-ja-uredite-ostavata-za-maksimalno-da-go-iskoristite-maliot-prostor-foto-01.jpg

Ако во домот имате мала просторија која секогаш е натрупана со сите оние работи на кои моментално не можете да им најдете место, време е за преуредување.

Малите остави во домовите се идеални за да се искористат за складирање на храна, апарати и други работи за кои немате место во кујна или пак, да ги пренамените во „утилити соба“ и во неа да чувате средства за хигиена.

Зависно од тоа што ви е повеќе потребно, пренаменете го просторот, но задолжително уредете го со полици, корпи, тегли и додатоци во кои сите работи ќе бидат уредно складирани.

Вас ќе ви биде полесно да одржувате ред во домот, сите работи ќе имаат свое место, а ќе изгледа уредно.

Идеи кои ќе ве мотивираат да ја средите оставата:

М. М. | Црнобело / фото: Пинтерест

Би можело да ве интересира:

Работи од домот со кои е време да се збогувате Свесни сте дека во домот имате многу непотребни работи, не зависно дали добиени ...
7 идеи како да го освежите ентериерот на вашиот дом оваа 2021 Инвестирајте во големи растенија, не се евтини, но ќе му дадат шарм на просторот...
Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg