Девојка си го претворила домот во розов рај - свршеникот ја прифатил идејата (фото)


Девојка си го претворила домот во розов рај - свршеникот ја прифатил идејата (фото)

Свршеникот на Алисон прво мислел дека таа се шегува, но потоа ја прифатил идејата за розов дом, па дури си купил и розов мотор.

devojka-si-go-pretvorila-domot-vo-rozov-raj-svrshenikot-ja-prifatil-idejata-foto-01.jpg

Мариа Алисон (29) од Велика Британија за свршувачката од својот очув добила розов тостер и тој толку ѝ се допаднал што одлучила да потроши илјадници евра за целиот свој дом да го реновира и да го претвори во розов рај.

devojka-si-go-pretvorila-domot-vo-rozov-raj-svrshenikot-ja-prifatil-idejata-foto-07.jpg

Нејзиниот 30-годишен свршеник Арон Морди прво мислел дека таа се шегува, но потоа се согласил со идејата.

devojka-si-go-pretvorila-domot-vo-rozov-raj-svrshenikot-ja-prifatil-idejata-foto-02.jpg

Потоа тој дури си купил и розов мотор.

devojka-si-go-pretvorila-domot-vo-rozov-raj-svrshenikot-ja-prifatil-idejata-foto-12.jpg

Тие имаат дури и розова соба за нивните кучиња.

devojka-si-go-pretvorila-domot-vo-rozov-raj-svrshenikot-ja-prifatil-idejata-foto-13.jpg

Алисон вели дека дури и голем дел од облеката ѝ е во розова боја, но не се облекува секој ден така.

devojka-si-go-pretvorila-domot-vo-rozov-raj-svrshenikot-ja-prifatil-idejata-foto-06.jpg

Од кујна до тоалет, домот на овој пар комплетно е обоен во розово:

devojka-si-go-pretvorila-domot-vo-rozov-raj-svrshenikot-ja-prifatil-idejata-foto-11.jpg

devojka-si-go-pretvorila-domot-vo-rozov-raj-svrshenikot-ja-prifatil-idejata-foto-10.jpg

devojka-si-go-pretvorila-domot-vo-rozov-raj-svrshenikot-ja-prifatil-idejata-foto-08.jpg

devojka-si-go-pretvorila-domot-vo-rozov-raj-svrshenikot-ja-prifatil-idejata-foto-05.jpg

devojka-si-go-pretvorila-domot-vo-rozov-raj-svrshenikot-ja-prifatil-idejata-foto-04.jpg

devojka-si-go-pretvorila-domot-vo-rozov-raj-svrshenikot-ja-prifatil-idejata-foto-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Предмети од домот кои не треба да ги фрлате пред селење Многу луѓе преселувањето го користат како прилика да фрлат работи кои одамна не ...
Постои разлика меѓу уредно и чисто: Како дома сѐ да ви е под конец? Сите ние имаме некој пријател (или пак можеби вие сте тие) што во домот одржува ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg