7 трикови како со малку пари да ѝ го вратите сјајот на старата кујна


7 трикови како со малку пари да ѝ го вратите сјајот на старата кујна

Купувајте чинии во ист стил и уште 6 едноставни трикови со кои старата кујна ќе добие нов и помодерен изглед.

7-trikovi-kako-so-malku-pari-da-i-go-vratite-sjajot-na-starata-kujna-001.jpg

Кујната е срцето на секој дом... Таму се вари утринското кафе, се готват највкусните оброци и се сплотува семејството.

Но, често по години и години користење таа изгледа како без душа, уморно и демоде. Па, како да ѝ го вратите сјајот на старата кујна со малку пари?

Трикови со кои вашата кујна ќе изгледа помодерно:

Купувајте чинии во ист стил

7-trikovi-kako-so-malku-pari-da-i-go-vratite-sjajot-na-starata-kujna-02.jpg

Користете крпи во неутрални бои

7-trikovi-kako-so-malku-pari-da-i-go-vratite-sjajot-na-starata-kujna-03.jpg

Променете го мијалникот

7-trikovi-kako-so-malku-pari-da-i-go-vratite-sjajot-na-starata-kujna-04.jpg

Средствата за миење садови и чистење складирајте ги на посебно место

7-trikovi-kako-so-malku-pari-da-i-go-vratite-sjajot-na-starata-kujna-05.jpg

Ставете штекери кои одговараат на плочките и на стилот на кујната

7-trikovi-kako-so-malku-pari-da-i-go-vratite-sjajot-na-starata-kujna-06.jpg

Не трупајте работи на видни места, ставете ги во орманчињата

7-trikovi-kako-so-malku-pari-da-i-go-vratite-sjajot-na-starata-kujna-07.jpg

Наместо со демоде цветни дезени, декорирајте ја кујната со свежо цвеќе

7-trikovi-kako-so-malku-pari-da-i-go-vratite-sjajot-na-starata-kujna-08.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 трикови како домот да ви изгледа подобро, без да купите ништо Појдете на „шопинг“ дома, односно пронајдете стари парчиња во подрумот и со нив ...
11 трикови како со малку пари ќе го преуредите вашиот дом Ослободување од здодевните работи – белата врата можете со малку боја да ја прет...
11 трикови со кои вашиот дом ќе биде одлично уреден за малку пари Неколку внимателно избрани украси, наместо многу украси хаотично наредени. Подме...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg