Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Во домот на Тодор и Кристина: Современо уреден стан од 88м2 во подножјето на Водно (фото)

Маслинесто зелената боја е доминантна во кујната која постепено се претопува во трпезаријата и дневната соба во комбинација со земјените бои. 

vo-domot-na-todor-i-kristina-sovremeno-ureden-stan-od-88m2-vo-podnozhjeto-na-vodno-foto-09.jpg

Индустрискиот стил може да се забележи и во ходникот каде што е поставена безвременската „barn door” врата на лизгање.

vo-domot-na-todor-i-kristina-sovremeno-ureden-stan-od-88m2-vo-podnozhjeto-na-vodno-foto-16.jpg

Двата тоалета ја задржуваат чистата естетика каде што главен акцент е даден на функционалноста.

vo-domot-na-todor-i-kristina-sovremeno-ureden-stan-od-88m2-vo-podnozhjeto-na-vodno-foto-10.jpg

Спалната соба е со сопствена тераса и тоалет каде крем бојата доминира и со тоа дава смиреност во просторот. Втората соба е моментално домашна канцеларија која со мали измени во иднина ќе се трансформира во детска соба.

vo-domot-na-todor-i-kristina-sovremeno-ureden-stan-od-88m2-vo-podnozhjeto-na-vodno-foto-11.jpg

Изведбата на елементите во станот е на Aс-лес дизајн.“

vo-domot-na-todor-i-kristina-sovremeno-ureden-stan-od-88m2-vo-podnozhjeto-na-vodno-foto-04.jpg

Повеќе фотки од изведбата и крајниот резултат:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | Црнобело / Фотограф: Борис ЈурумовскиБи можело да ве интересира:

Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...
На гости кај Драгана: Есенска бајка во стан во Гостивар со тикви и цвеќе (фото) „Многумина ќе речат во есен има магливи утра, дождови и ветер, но јас ја са...
8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари) Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg