10 грешки при уредувањето поради кои немате простор во малиот стан
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


10 грешки при уредувањето поради кои немате простор во малиот стан

Неискористување на празниот простор под таванот, складирање на облеката на закачалки, наместо здиплена и уште 8 најчести грешки.

10-greshki-pri-ureduvanjeto-poradi-koi-nemate-prostor-vo-maliot-stan-01.jpg

Навистина е тешко да се организира домот кога просторот е мал. Во малите станови секој квадратен метар треба да се искористи мудро.

Најчести грешки при организирањето на малите простори:

Недостиг од зона за мали работи, како корпа во која ќе ставате сѐ на пример, наместо да ги расфрлате низ домот

10-greshki-pri-ureduvanjeto-poradi-koi-nemate-prostor-vo-maliot-stan-02.jpg

Преполнување на плакарите и фиоките и потоа неможност да пронајдете ништо

10-greshki-pri-ureduvanjeto-poradi-koi-nemate-prostor-vo-maliot-stan-03.jpg

Неискористување на празниот простор под таванот

10-greshki-pri-ureduvanjeto-poradi-koi-nemate-prostor-vo-maliot-stan-04.jpg

Складирање на облеката на закачалки, наместо здиплена

10-greshki-pri-ureduvanjeto-poradi-koi-nemate-prostor-vo-maliot-stan-05.jpg

Претворање на терасата во простор за складирање

10-greshki-pri-ureduvanjeto-poradi-koi-nemate-prostor-vo-maliot-stan-06.jpg

Уште 5 грешки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Работи од домот со кои е време да се збогувате Свесни сте дека во домот имате многу непотребни работи, не зависно дали добиени ...
Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
10 работи кои го прават домот неуреден, наместо пријатен и топол Дали некогаш сте помислиле дека големиот број прозорци и огледала во домот го от...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg